aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via lh

Bluza jest lubianym i wygodnym elementem stroju, często wybieranym przez młodych mężczyzn i nastolatków. Ubranie zapewnia ciepło, nie krępuje ruchów i umożliwia wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Gdzie znaleźć wygodną bluzę, która będzie cechowała się wysoką jakością wykonania?

 

Bluzy odporne na rozciąganie

Najczęstszym problemem, z jakim borykają się panowie lubiący bluzy, jest rozciąganie się materiału, z którego wykonane jest ubranie. Już po kilku praniach niektóre bluzy wyglądają jakby były o kilka rozmiarów większe, a ich ściągacze w ogóle nie spełniają swojej roli. Jeżeli chce się mieć pewność, że bluza będzie odporna na rozciąganie, warto wybrać model Pit Bull West Coast. Nowe kolekcje producenta odchodzą od stricte kibicowskich wzorów, dzięki czemu podobają się większej ilości panów i nastolatków.

Odporność na utratę koloru

Najczęściej wybierane bluzy są w kolorze czarnym i szarym, jednak wielu panów pragnie odmiany i szuka ubrań w innych barwach. W ofercie Pit Bull West Coast dostępne są bluzy niebieskie, bordowe, czy pomarańczowe, które nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowują początkowy kolor. Bez przeszkód można prać je w wysokiej temperaturze i używać do ich czyszczenia odplamiaczy, a ich barwa pozostanie niezmienna.

Idealna na co dzień i na treningi

Bluzy Pit Bull wykonane z oddychających materiałów są odpowiednie zarówno do noszenia na co dzień, jak i do wykonywania treningów. W bluzie można biegać, ćwiczyć na siłowniach zewnętrznych, jak również zabierać je na siłownie zamknięte. Co ważne, ubranie nie dopuści do nadmiernego pocenia się ciała i odprowadzi wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu skóra będzie pozostawała sucha. Jest to szczególnie ważne w przypadku wykonywania ćwiczeń na zewnątrz w chłodne, zimowe dni, gdy przepocenie może skutkować przeziębieniem lub poważniejszymi chorobami.

Zapinanie na zamek

Wiele bluz sportowych jest zapinanych na zamek błyskawiczny, co sprawia, że ich zakładanie i zdejmowanie jest szybkie i wygodne. Zamek przydaje się zwłaszcza podczas biegania lub gry w piłkę w zimowe dni, gdy ciało stopniowo się rozgrzewa. Bluzę można wtedy powoli rozsuwać, by nie dopuszczać do nadmiernego pocenia, by w końcu ją zdjąć i ćwiczyć w cieńszym ubraniu. Dodatkowo bluzy posiadają praktyczny kaptur, którym może zastąpić czapkę podczas treningów i ochronić głowę przed wiatrem, deszczem, czy nawet śniegiem. Co ważne, kaptury są wykonywane z tego samego materiału co pozostałe części bluzy, a często posiadają również ocieplanie, pomagające utrzymać odpowiedną temperaturę ciała.