aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Lubisz pomajsterkować, uciec od czasu do czasu w zaciszne miejsce w swoim ogrodzie, gdzie odpoczniesz od codziennych trosk w towarzystwie swoich ukochanych narzędzi i butelki zimnego piwa? Znamy to uczucie. Nie zawsze jednak posiadacze domów jednorodzinnych z ogrodem mają ten komfort, by wydzielić strefę typowo dla prac naprawczych. To właśnie do nich skierowana jest oferta producentów mebli ogrodowych zawierająca domki narzędziowe.

Domek narzędziowy – co to takiego?

Domki narzędziowe z tworzywa sztucznego to swoista nowość i wciąż jeszcze dosyć rzadki obrazek na polskich podwórkach. Za naszą zachodnią granicą przyjęły się one w piorunującym tempie. Męska część klienteli ceni sobie domki narzędziowe z kilku powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że jest to wydzielone, zadaszone miejsce, które chroni wnętrze przed wilgocią i wiatrem. Fakt, że domek narzędziowy zbudowany jest z tworzywa sztucznego jest dodatkowym atutem – ma stosunkowo niską cenę i jest lekki, a więc mało uciążliwy w transporcie.

Domki narzędziowe z tworzywa sztucznego stanowią swoiste pomieszczenie gospodarcze na świeżym powietrzu. Można tam trzymać narzędzia, przyrządy do sprzątania, pielęgnacji roślin, zabawki dla dzieci i wiele innych podręcznych przedmiotów. Wszyscy znamy ten problem walających się po ogrodzie bibelotów – przydatnych od czasu do czasu, ale powodujących ogólny efekt nieładu. W domku narzędziowym można je wszystkie bezpiecznie zebrać.

Taki mebel ogrodowy jak domek narzędziowy jest gratką dla ludzi, którzy cenią sobie porządek. Wewnątrz można wstawić skrzynie lub schowki ogrodowe, zamontować dodatkowe półeczki i haczyki do wieszania narzędzi. Część z nich, wrażliwa na deszcz może znacznie wydłużyć swoją żywotność, jeśli trzymana jest w zamknięciu.

Domki narzędziowe mają bardzo przyzwoity design. Większość z produktów, na jakie natknęliśmy się w sieci, ma uniwersalne wzornictwo w odcieniach szarości, imitujące panele lub drewno. Ich konstrukcja gwarantuje, że domek narzędziowy będzie stateczny i nie porwie go pierwszy lepszy powiew wiatru. Warto wspomnieć, że mają one z reguły profesjonalne i solidne zamknięcia, więc można w ich wnętrzu przechowywać nawet bardziej wartościowe narzędzia (dlatego też domki narzędziowe cenione są mocno przez posiadaczy ogródków działkowych).

 

fot. wp

Fot. Domek narzędziowy z Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/840-domki-narzedziowe

Ile średnio kosztuje domek narzędziowy?

Domki narzędziowe o wymiarach 4x3 m, do powierzchni przeznaczonej wyłącznie do składowania, to koszt rzędu 800-1 000 zł brutto. Większe konstrukcje, z dwuspadowym dachem, dwuskrzydłowymi drzwiami i wyposażone w przestronne okna, to przyjemność, która warta jest około 2 000 zł.

Domki narzędziowe, mini warsztaty dla najbardziej zapalonych majsterkowiczów, to koszt w okolicach 3 000 zł. Za te pieniądze mamy przestrzeń o powierzchni 8 x 8 m, gdzie wygodnie można nie tylko przechowywać nawet duże gabaryty, ale także pracować w kilka osób. Mają też rewelacyjny design, rodem z amerykańskich filmów w stylu country. Domek narzędziowy to z pewnością coś bardzo przydatnego i ciekawie dekorującego naszą przydomową przestrzeń.