Print
fot. lh

 
Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny, nawet w dobie ogromnej popularności kabin prysznicowych. Zdaniem wielu, szybki prysznic nie zastąpi relaksacyjnej, odprężającej, energetycznej kąpieli w wannie, dlatego projektując łazienkę, bardzo często decydujemy się na połączenie obu elementów wyposażenia, umieszczając w niej zarówno wannę, jak i natrysk. Zastanawiasz się jak umiejętnie dobrać wannę i czy lepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca, czy w zabudowie? Zobacz jak wybrać wannę do swojej łazienki.


 
 
 
Wanna wolnostojąca czy w zabudowie?
 
 
 
Producenci i dystrybutorzy wyposażenia łazienek dają nam niezwykle szerokie możliwości, jeśli chodzi o wybór wanny w idealnym stopniu odpowiadającej naszym indywidualnym oczekiwaniom. Bogata oferta wanien wolnostojących uzupełniana jest przez wanny w zabudowie. To, na jaką się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od twoich indywidualnych preferencji estetycznych, ale również – od uwarunkowań konstrukcyjnych w twojej łazience. Do większych, bardziej przestronnych łazienek, łatwiej będzie zamontować wannę wolnostojącą, zaś w pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy miejsca jest na wagę złota, znacznie praktyczniejszym wyborem niż wanna wolnostojąca, będzie wanna zabudowana, przylegająca minimum jednym bokiem do ściany.
 
 
 
Wyposażenie łazienek – na co zwrócić uwagę?
 
 
 
W najlepszej sytuacji są te osoby, które decyzję o wyborze wanny podejmą już na etapie projektowania domu. Dzięki temu, tworząc projekt budynku i planując rozkład pomieszczeń, zagospodarowanie odpowiednio obszernego pomieszczenia na łazienkę nie będzie problemem. W istniejących domach również możemy zdecydować się na wannę wolnostojącą, jeśli dysponujemy odpowiednio dużą łazienką. Problem może pojawić się, jeśli mieszkamy w bloku – bardzo często łazienki w budynkach wielorodzinnych mają ograniczoną powierzchnię, dlatego wanna wolnostojąca może stanowić problem dla swobodnego korzystania z pozostałych urządzeń w łazience jak np. toaleta czy umywalka. Nie bez znaczenia jest także to, gdzie zamontujemy baterie łazienkowe i w jaki sposób będą one komponować się z estetyką wanny.
 
 
 
Jaka zabudowa wanny?
 
 
 
Wanna w zabudowie może być obudowana płytkami ceramicznymi o podobnej strukturze co ściany w pomieszczeniu, możemy jednak postawić na całkowicie odmienną zabudowę, wybierając mozaikę lub popularne, dedykowane zabudowy z tworzyw sztucznych. Tego rodzaju wanna będzie prezentowała się niezwykłe efektownie i nowocześnie. Kształt wanny powinien być dopasowany do ogólnej koncepcji łazienki, ale również determinowany przez ilość otaczającej nas wolnej przestrzeni. Im jest jej mniej, tym lepiej sprawdza się wanna narożna, pozwalająca zagospodarować wolny narożnik łazienki oraz dwie przylegające go niego ściany. Nade wszystko jednak należy pamiętać, że wybór wanny powinien być kwestią indywidualną i odpowiadać przede wszystkim naszym osobistym potrzebom. Inspiracji szukaj na https://gnsbud.pl/ .