aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Urodziny naszego dziecka to wyjątkowe wydarzenie, które powinno się świętować. Przyjęcie urodzinowe powinno być dopasowane do upodobań naszego malucha, bo chodzi przede wszystkim o to, żeby to on się dobrze bawił. Zabawa w lokalu będzie idealnym rozwiązaniem, ale czy samo przyjęcie wystarczy?

Animator czyli kto?

Z wygody i dla oszczędzenia czasu często decydujemy się na zorganizowanie urodzin dla naszej pociechy w lokalu, który wynajmujemy specjalnie w tym celu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo czyni ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Co więcej, jeżeli zapewnimy naszemu dziecku i jego gościom odpowiednią opiekę, spokojnie możemy opuścić miejsce zabawy i w tym czasie np. odpocząć. Taka chwila wytchnienia przyda się każdemu rodzicowi, a nie wyklucza to świętowania również w domu np. w innym dniu. 

Najczęściej korzystamy z pomocy opiekunki do dzieci, której zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo naszej pociechy i jego rówieśników, ale jeżeli zależy nam na tym, aby dziecko dobrze się bawiło to sama opiekunka może nie spełnić tych wymagać. Dobrym pomysłem jest wtedy zatrudnienie animatorki lub animatora. Zadaniem takiej osoby jest zorganizowanie wolnego czasu dzieciom, tak aby był on zapełniony różnymi rozrywkami. Najczęściej animatorzy przygotowują zajęcia sportowe, plastyczne, kulinarne, teatralne czy muzyczne. Wybór atrakcji jest naprawdę szeroki, więc warto dopasować je do wieku i preferencji naszego dziecka. 

Koszt wynajęcia animatora 

Koszt wynajęcia animatora jest bardzo zróżnicowany i najczęściej musimy na ten cel przeznaczyć kilkaset złotych. Znajdziemy oferty rozpoczynające się już od 50 zł za godzinę, ale również dużo wyższe. Warto pamiętać, że w tym przypadku cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Koszt ten zależy przede wszystkim od miejscowości, liczby godzin, dostępności animatora czy przygotowanych atrakcji. Zanim więc zdecydujemy się na zatrudnienie konkretnego animatora najlepiej jest zapoznać się z opiniami innych Klientów lub też wynająć kogoś z polecenia, co z pewnością jest najlepszą gwarancją na udaną zabawę. 

Zalety zatrudnienia animatora na zabawę urodzinową

Przyjęcie organizowane dla dorosłych zdecydowanie różni się od tego przeznaczonego dla dzieci. Dorośli przede wszystkim potrafią sobie sami zorganizować czas – wystarczające będą w tym przypadku: dobre jedzenie, miła atmosfera i miejsce do tańczenia. Jeśli chodzi o dzieci zadanie jest dużo trudniejsze. Maluchy przede wszystkim bardzo szybko się nudzą. Oczywiście pyszne jedzenie powinno być elementem przyjęcia urodzinowego, ale tylko jako dodatek. Inne atrakcje są niemalże obowiązkowe, bo w przeciwnym wypadku nasza pociecha będzie niezadowolona, a nuda sprawi, że do tego może się pojawić płacz i złość. Zatrudnienie animatora jest więc najlepszym rozwiązaniem, żeby zapobiec tego typu zachowaniom. Animator – oczywiście ten profesjonalny – ma odpowiednie podejście do dzieci, a co więcej potrafi odczytywać ich emocje. Dopasowuje zabawy do całej grupy, tak aby dzieci wspólnie brały w nich udział. Reaguje również, gdy zauważy, że dzieci np. straciły zainteresowanie jakąś czynnością. Wszystko to sprawia, że panuje pozytywna atmosfera, a maluchy świetnie się bawią. Często również animatorzy opierają swój program na nauce poprzez zabawę, co jest dodatkową korzyścią dla naszych pociech. Uśmiech na ustach dziecka to z pewnością najlepszy prezent urodzinowy.

Więcej informacji wraz z miejscami na organizację urodzin dla dzieci we Wrocławiu znajdziecie tutaj.