aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Rozpoznawalność jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na sukces firmy. Im więcej osób słyszało o naszym biznesie, tym więcej skorzysta z jego usług. Niestety wielu poczatkujących przedsiębiorców bagatelizuję rolę, jaką charakterystyczny wizerunek odgrywa w ich rozwoju. Skupiając się wyłącznie na jakości swoich produktów i usług, zapominamy, że wypromowanie ich ma równie znaczący wpływ na pomyślność naszej działalności. Jak zadbać, by prowadzony przez nas biznes zaistniał na mapie miasta i na ustach jego mieszkańców? Stwórzmy oryginalne, zapadające w pamięci logo i umieśćmy je tam, gdzie będzie najbardziej widoczne!

Jakie powinno być logo?

Logo naszej firmy powinno spełniać kilka podstawowych zasad:

  • Prostota

Logo musi być proste w formie i składać się z maksymalnie czterech kolorów. Dzięki temu potencjalni klienci szybko je zapamiętają, a my w ramach potrzeb będziemy mogli bez problemu zmieniać jego wielkość bez wpływu na jakość projektu. Pamiętajmy również, że prostota nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest uznawana za elegancką.

  • Uniwersalność

Nasze logo powinno być uniwersalne – dzięki temu w przyszłości będzie możliwe do nadrukowania na różnych nośnikach takich jak: ulotki, plakaty, papier firmowy, wizytówki czy drobne upominki dla klienta (długopisy, notesy reklamowe, teczki). Ważne jest również by przed zatwierdzeniem projektu, sprawdzić czy nasze logo dobrze prezentuje się w wersji czarno-białej, którą wciąż dość często się wykorzystuje.

  • Jasność

Nie kombinujmy! Logo musi być jasne i zrozumiałe dla potencjalnego klienta. Nie ozdabiajmy i nie komplikujmy więc naszego znaku graficznego. Niech będzie prostym symbolem reprezentującym działalność firmy – dzięki temu szybko zapadnie w pamięć i zyska na rozpoznawalności.

Gdzie umieść logo?

Strona internetowa

Projektując stronę internetową dla biznesu, pamiętajmy, by nasze logo było zawsze jej najbardziej widocznym elementem. Użytkownik powinien bez problemu zauważać je nie tyko na stronie głównej, ale również po kliknięciu w każdą zakładkę czy po rozwinięciu dłuższego tekstu.

Najczęściej wybieranym miejscem na umieszczenie znaku graficznego jest lewy górny róg strony. Postarajmy się by był jej osobnym elementem. Nie umieszczajmy obok niego żadnego tekstu i postarajmy się wizualnie oddzielić go od menu.

Ulotki i plakaty

W przypadku ulotek i plakatów kwestia umieszczenia logo niemal nie różni się od tej na stronach internetowych – tu również najlepiej sprawdzi się lewa strona. Postarajmy się także wyizolować nieco logo od reszty elementów umieszczonych na materiałach reklamowych i dostosujmy ich kolorystykę do tej, która panuje na znaku.

Upominki dla klienta

Klienci uwielbiają dostawać nieoczekiwane upominki. Dzięki nim czują się wyjątkowi i doceniani. Zanim jednak zdecydujemy się na inwestycje w drobne gadżety reklamowe, zastanówmy się w jakim miejscu umieścić na nich nasze logo. Pamiętajmy, że znak firmy musi być widoczny, ale nie dominujący. Może stanowić formę osobnej ozdoby lub wpisywać się w cały obrazek nadrukowany na danym przedmiocie. Oczywiście inny projekt wybierzemy w przypadku eko toreb na zakupy, a inny gdy zdecydujemy się na promocyjne długopisy, notesy reklamowe czy kalendarze. Zawsze jednak kierujmy się zasadami prostoty i subtelności.

 

REKLAMA