aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Nadmiar zobowiązań finansowych może skutecznie zepsuć nastrój. Kilka pożyczek w różnych bankach wprowadza chaos do domowego budżetu i może skutkować problemami z ich spłatą. Rozwiązaniem w takim wypadku jest kredyt konsolidacyjny. Dowiedz się, na czym polega konsolidacja pożyczek i w jakim przypadku najlepiej się sprawdzi.1. Kredyt konsolidacyjne – jakie są zalety łączenia pożyczek?
2. Kredyt konsolidacyjne – jak dostać?
3. Czy kredyt konsolidacyjne to rozwiązanie również dla firm?

Kredyt konsolidacyjne – jakie są zalety łączenia pożyczek?
Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie dla osób, które wpadły w tarapaty finansowe. Wiele pożyczek w różnych instytucjach może spowodować nadmierne obciążenie domowego budżetu, a przy tym wprowadzić zamieszanie w ich spłacie. Efektem jest często zwiększenie kwoty kredytu o odsetki wynikające z nieterminowego regulowania pożyczek. Jednak to niejedyny negatywny skutek. Pożyczkobiorcy korzystający z wielu źródeł kredytowania są szczególnie narażeni na wpadnięcie w tzw. spiralę długów. Wyjście z takiej sytuacji nie jest proste, ale możliwe. Jednym ze sposobów na odzyskanie płynności finansowej jest właśnie konsolidacja kredytu. Kredyt konsolidacyjny to inaczej połączenie wielu zobowiązań w jedno. W tym celu konieczne jest zawarcie kolejnej umowy pożyczkowej z bankiem. Tym razem jednak kredyt przeznaczony będzie na spłatę poprzednich zadłużeń. Dzięki temu pożyczkobiorca ma do spłaty jedynie jedną, niższą ratę na miesiąc. Warto pamiętać jednocześnie, że takie rozwiązanie wydłuża okres spłaty zobowiązań, co tym samym zwiększa całkowity koszt zobowiązania.
Kredyt konsolidacyjny może obejmować spłatę kredytów i pożyczek gotówkowych, hipotecznych, samochodowych, zadłużeń bieżących rachunków, a także kart kredytowych.

Kredyt konsolidacyjne – jak dostać?
Przed wyborem kredytu konsolidacyjnego, tak jak podczas zaciągania każdej pożyczki, należy dokładnie zapoznać się z ofertami banków i warunkami kredytu. Propozycje instytucji finansowych różnią się od siebie wysokością prowizji, oprocentowania oraz RRSO. Wszystko to wpływa na całkowity koszt kredytu, a także wysokość raty. Miesięczna opłata powinna być dopasowana do możliwości finansowych kredytobiorcy.
Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto zasięgnąć rady eksperta. Sposobem na znalezienie najkorzystniejszej oferty mogą być również rankingi pożyczek, dostępne na stronach internetowych.
Przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego pożyczkobiorca, tak jak przy innych kredytach, weryfikowany jest przez bank. Dla kredytodawcy ważna jest wysokość i źródło dochodu, rodzaj posiadanej umowy o pracę, a także zdolność kredytowa wnioskującego o pożyczkę. 
Do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego niezbędne jest przedstawienie bankowi kilku dokumentów. Przygotować należy dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach i rodzaju umowy o pracę, wyciąg z rachunku bankowego, a także informacje o wszystkich zaciągniętych zobowiązaniach finansowych. Niezbędne będą umowy kredytowe oraz zaświadczenie o wysokości zadłużenia, oraz harmonogram spłat. Co więcej, w sytuacji, gdy elementem konsolidacji są długi na kartach kredytowych, należy podać numer rachunku, wysokość kredytu, minimalną wysokość wpłaty oraz datę zawarcia umowy.

Czy kredyt konsolidacyjne to rozwiązanie również dla firm?


Kredyt konsolidacyjny to również opcja dla jednoosobowych działalności oraz dużych firm. W takim wypadku bankowi przedstawić należy odpis z Krajowego Rejestru Sądowego oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, oraz ZUS lub KRUS.

 

REKLAMA