Print

Źródło: pixabay.com

Pożyczki pozabankowe, chociaż przez pewien czas kojarzyły się raczej ze złą prasą, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego: w naszym życiu jest przecież wiele sytuacji, w których potrzebujemy pieniędzy: z powodu niespodziewanego wydarzenia, choroby czy wypadku, ale też z powodów czysto przyziemnych, jak remont kuchni, wyjazd na wakacje czy konieczność naprawy samochodu. Nie na wszystko jesteśmy w stanie się przygotować, ale w sytuacjach podbramkowych z pomocą przychodzą nam właśnie pożyczki. Sprawdź rodzaje pożyczek i przekonaj się, która z nich najbardziej ci odpowiada.

1. Rodzaje pożyczek: na którą warto się zdecydować?

2. Pożyczki pozabankowe: co warto wiedzieć?

 

Na finansowym rynku pozabankowym istnieje wiele produktów, dzięki którym możemy otrzymać odpowiednie wsparcie finansowe. Ale jak zdecydować się na jeden z nich i nie żałować?

1. Rodzaje pożyczek: na którą warto się zdecydować?

Pożyczki bankowe, głównie ze względu na minimum formalności i możliwość szybkiego otrzymania, cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Chodzi oczywiście o te produkty, które udzielane są przez instytucje podobne do banków, jednak działające na nieco innych zasadach (warto mieć tego świadomość, zanim zdecydujemy się na jeden z produktów).

Do pożyczek oferowanych przez banki zaliczamy: pożyczki gotówkowe, hipoteczne, konsolidacyjne i lombardowe. Ale już firmy pożyczkowe mają inną, bogatszą ofertę. W jej skład wchodzą: pożyczka bez zaświadczeń o dochodach, pożyczki bez dowodu czyli tzw. chwilówki, które udzielane są na małe kwoty i na krótki czas, pożyczki na raty (okres spłaty dłuższy niż w przypadki chwilówek, wynosi nawet do 5 lat), pożyczki online, dogodne pożyczki weekendowe, z kiosku czy z gotówkomatu.

Warto także nadmienić, że w ofercie firm pożyczkowych znajdzie się także pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta.

Wszystkie łączy jedno: stosunkowo niewielkie formalności i możliwość wybrania naprawdę dogodnych warunków.

2. Pożyczki pozabankowe: co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się skorzystać z pożyczki i wybierzemy jeden z jej rodzajów, pamiętajmy, by działać rozsądnie. Nawet niewielkie zobowiązanie z minimum formalności, trzeba będzie spłacić. Czy będzie nas na to stać? Czy będziemy w stanie dopełnić warunków umowy?

Aby się tego dowiedzieć, przede wszystkim należy się zapoznać z jej szczegółami. Bądźmy uważni i ostrożni. Sprawdzajmy opinie w sieci, porównujmy i kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

Dzięki temu w przyszłości unikniemy ewentualnych nieprzyjemności.