aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - Myślę o przyszłości

Na tytułowe pytanie starali się dzisiaj (czwartek, 18 maja) odpowiedzieć uczestnicy debaty „Myślę o przyszłości”. Spotkanie było podsumowaniem działań realizowanych w miejscowej szkole.

 

W debacie uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, menadżerowie, pracownicy szkół, służby zdrowia, policji i straży pożarnej. Gimnazjalistów reprezentowali przedstawiciele klas drugi i trzecich szkół z Krzeszowa i Pisarzowic. Debata odbyła się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie.

W gimnazjum przeprowadzona został ankieta, w której 126 uczniów klas drugich i trzecich wskazało, w jaki sposób podejmują decyzje o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. 50% dziewcząt i 56% chłopców wskazała, że decyduje sama. Rodziców, jako osoby pomagające w wyborze wskazało 25% dziewcząt i 23% chłopców. Nauczycieli wskazało odpowiedni 14 i 10% pytanych, a znajomych 11% w obu grupach.

Podczas debaty młodzież pytała dorosłych o ich pracę, rady na przyszłość. Okazało się, że jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Część zebranych wskazywała na plusy wynikające z wyższego wykształcenia, inni pokazywali walory kształcenia w zawodzie. Wspólną radą było kierowanie się pasją.

Wczoraj i przedwczoraj młodzież miała okazję do dokładnego zapoznania się z poszczególnymi zawodami i zadawania szczegółowych pytań podczas targów nauki i pracy.

Krzeszów - Myślę o przyszłości

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez