aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Łukasz Prochacki

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wczoraj (poniedziałek, 12 czerwca) Łukasz Prochacki przestał być dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Aktualizacja 14.06.

Buristrz Ewa Kocemba wyjaśniła, że Łukasza Prochackiego zwolniła dyscyplinarnie w związku z niewłaściwym zarządzaniem środkami finansowymi.
Kontrolę finansową miała przeprowadzić niezależna firma, ale żadna nie miała w tym czasie wolnego terminu. Finanse MGOK bada więc zastępca skarbnika lubawskiego urzędu.
W MGOK każdy z pracowników wykonuje swoje zadania, kontrolę nad jednostką sprawuje bezpośrednio burmistrz. Decyzja o formie wyboru nowego dyrektora dopiero zapadnie.

Oryginalna informacja 
Szczegółów odejścia nie znamy, czekamy na kontakt z burmistrz Ewą Kocembą.

Ł. Prochacki wczoraj wieczorem miał pożegnać się z osobami, z którymi współpracował.

Wcześniej, 8 czerwca, E Kocemba wydała zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli zewnętrznej w MGOK. Z dokumentu niewiele wynika, wiadomo, że sprawdzona ma być prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej od 1 stycznia 2016 do 8 czerwca 2017. Kontrola miała być prowadzona od 8 czerwca do 7 sierpnia. Z zarządzenia nie wynika kto ma kontrolę prowadzić. Pisaliśmy już o tym, że burmistrz zaakceptowała sprawozdanie finansowe MGOK za 2016 rok, w którym wykazano stratę netto w wysokości prawie 150 tys. zł (Statystycznie o MGOK).

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez