aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Olimpiada Dziecięcy Drużyn Pożarniczych - Przedszkole nr 3 Kamienna Góra

Wczoraj (sobota, 17 czerwca) Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Przedszkola Publicznego Nr 3 z Kamiennej Góry (ul. Papieża Jana Pawła II) uczestniczyła w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Aktualizacja 25.06.2017 - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Impreza odbyła się w Wieruszowie woj. łódzkie. W Olimpiadzie startowały 32 drużyny z całej Polski. Młodzi strażacy mieli od 5 do 12 lat.

Olimpiada Dziecięcy Drużyn Pożarniczych - Przedszkole nr 3 Kamienna Góra

Przedszkolaki uczestniczyły w trzech kategoriach konkurencjach. Musiały zademonstrować musztrę według zasad opracowanych na zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, wykonać ćwiczenie bojowe "Sikawka", czyli zgasić ognik (przekręcić tarczę) oraz pokonać sztafetę składającą się z wchodzenia po drabince, przenoszenia węża strażackiego, przejścia po kładce, przeskoku przez rów wodny, przejścia przez tunel, slalomu między tyczkami, przeskoku przez płotek lekkoatletyczny, przenoszenia gaśnicy, podłączenia prądownicy do węża i węża do rozdzielacza oraz przejścia pod poprzeczką.

Mali strażacy bezbłędnie pokonali wszystkie przeszkody. Wszystkie drużyny otrzymały medale, puchary i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Olimpiada Dziecięcy Drużyn Pożarniczych - Przedszkole nr 3 Kamienna Góra

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez