aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Centrum Kultury

Kamienna Góra rozstała się z wykonawcą remontu Centrum Kultury. Samorządowcy ogłoszą nowy przetarg i starają się przesunąć termin rozliczenia projektu.

 

Krzysztof Świątek, burmistrz miasta, wyjaśnia, że zerwał umowę z wykonawcą z uwagi na problemy ze współpracą i właściwym, w ocenia samorządowców, sposobem realizacji umowy. Nowy wykonawca ma być wyłoniony w przetargu.

Remont Centrum Kultury w Kamiennej Górze to trzy zadania realizowane do tej pory przez jednego wykonawcę. Każde z nich otrzymało dofinansowanie z innego źródła. Dwa, remont pomieszczeń przedszkola oraz termomodernizacja budynku, według burmistrza nie są zagrożone. Problem związany jest z pierwszym zadaniem, czyli remontem wnętrza Centrum Kultury. Jesiennego terminu zakończenia prac nie da się utrzymać. Miasto stara się o przesunięcie terminu zakończenia i rozliczenia tej części inwestycji. – Jestem przekonany, że termin zostanie przesunięty – deklaruje K. Świątek. Problem z dotrzymaniem terminu to m.in. efekt opóźnienia w przyznawaniu unijnych dotacji. W przypadku remontu Centrum Kultury był to prawie rok, przypomina burmistrz.

Nowy przetarg obejmować ma wszystkie trzy zadania oraz prace dodatkowe m.in. wzmocnienie stropów. Wykonawca, z którym miasto zerwało umowę, wybrany został w czwartym przetargu. W tej chwili trwa rozliczanie wykonanych do tej pory prac z dotychczasowym wykonawcą. Własnością miasta pozostanie m.in. projekt przebudowy.

Remont Centrum Kultury nie jest jedyną tegoroczna inwestycją w Kamiennej Górze. Wczoraj (czwartek, 8 marca) otwarte zostały oferty w przetargu na przebudowę ulic w centrum miasta. Prace obejmować mają m.in. ul. Żeromskiego i Słowiańska. Miasto ma na ten cel 5 mln zł. Jedna ze złożonych ofert mieści się w tej kwocie, druga jest niewiele wyższa. Prace mają się zakończyć do 31 sierpnia 2019 roku.

Zapadły już decyzje w sprawie opisywanych przez nas w ostatnich dniach przetargów na inne inwestycje. Postępowanie w sprawie budowy ścieżki rowerowej zostanie powtórzone. W pierwszym oferenci zaproponowali kwoty ponad dwukrotnie przewyższające zaplanowane wydatki.

Realizowany ma być remont targowiska. W drugim przetargu na to zadanie oferent zaproponował cenę wyższą od założonej przez samorządowców, ale miasto chce podpisać z nim umowę i zrealizować tę inwestycję. Miejsce przeniesienia targowiska na czas remontu ma być ustalone z handlowcami.

Nowym zadaniem ma być remont siedmiu komunalnych kamienic. Na tę inwestycję miasto ma 1,3 mln zł, z czego 700 tys. zł to dofinansowanie.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez