aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie - Działaj lokalnie

„Wspólnie dla Chełmska” to projekt realizowany przez mieszkańców Chełmska Śląskiego Damiana Skorupińskiego i Szczepana Zająca, a także wolontariuszy. W ramach tego projektu mieszkańcy i turyści będą mogli przejść trasą z wyznaczonymi na mapie ciekawymi i nieznanymi miejscami oraz zapoznać się z faktami historycznymi tych miejsc.

Aktualizacja 10.08.2018.

Zainteresowani współpracą przy realizacji projektu, przekazaniem zdjęć, pamiątek mogą kontaktować się ze Szczepanem Zającem - tel. 693 543 367

Oryginalna informacja
Tablice w miejscach wyznaczonych będą pokazywać i opisywać nie tylko historię przedwojenną ale również najnowszą Chełmska Śląskiego. Realizowane są również inne zadania m.in. : sprzątanie cmentarza ewangelickiego, montaż masztu ozdabiającego były ratusz, czy film z historiami życiowymi przybyłych na te ziemie pierwszych powojennych mieszkańców.

Grupa nieformalna przy MGOK w Lubawce zaprasza chętnych mieszkańców do udziału i wsparcie działań realizowanych w ramach projektu. Szczególnie prosimy o pomoc w pozyskaniu ciekawych fotografii dawnego Chełmska Śląskiego, realizacji filmu dokumentalnego z pierwszymi osadnikami wsi, pomoc przy porządkowaniu cmentarza i kościoła ewangelickiego w Chełmsku Śląskim, przekazanie okazów krzewów ozdobnych, pomoc przy montażu tablic informacyjnych

Podsumowanie i zakończenie projektu przewidywane jest na listopad bieżącego roku. Wszystkich chętnych mieszkańców zapraszamy do współpracy.

Działania dofinansowane są ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Granica Ośrodek „Działaj Lokalnie” w Lubawce.

Chełmsko Śląskie - Działaj lokalnie

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez