aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. men.gov.pl

Jedna szkoła z terenu powiatu kamiennogórskiego otrzyma dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

 

Dofinansowanie otrzyma 257 szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Pieniądze przeznaczone będą na organizację obchodów związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dotacje przyznane zostały po rozpatrzeniu zgłoszonych na konkurs propozycji.

Na konkurs wpłynęło 2500 wniosków. Przyznane dotacje wynoszą od 3 do 10 tys. zł. Łącznie 257 placówek otrzyma ponad 2 mln zł. Dotacja może być przeznaczona na wystawy pamiątek związanych z rocznicą, zgromadzonych i opisanych przez uczniów oraz wycieczki, a także inne działania związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości. Wnioski rozpatrywane były w trzech etapach. W pierwszym, przygotowane przez szkoły wnioski, weryfikowały organy prowadzące. W drugim etapie propozycje rozpatrywał zespół powołany przez wojewodę, w trzecim grupa powołana przez minister.

Jedyną szkołą z powiatu kamiennogórskiego, która uzyskała dotację jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry (ul. Jeleniogórska). Szkoła uzyskała 5280 zł.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez