aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - sesja

Dzisiejsza (czwartek, 18 października) sesja lubawskie rady była prawdopodobnie ostatnią w tej kadencji. Miało być miło i spokojnie, ale samorządowcy nie wytrzymali. Po wystąpieniach Artura Sarzyńskiego, Piotra Wiktorowskiego i Ewy Kocemby, przewodnicząca Wanda Zabiegło stwierdziła krótko – Czar prysł.

 

Początek obrad zdominowały kwiaty, podziękowania i kolejne wystąpienia podsumowujące kończącą się kadencję. Radni zadali tylko trzy, raczej proste pytania. Czar prysł pod koniec sesji. Rozpoczął radny Artur Sarzyński, który odczytał postanowienie sądu w sprawie przeciwko Henrykowi Kmiecikowi. Postępowanie odbywało się w trybie wyborczym, A. Sarzyński wygrał, ma zostać przeproszony przez H. Kmiecika. Ze strony zniknąć ma również obraźliwy tekst. Chwilę później radny Piotr Wiktorowski poinformował uczestników sesji, że prokuratura będzie rozpatrywać doniesienie złożone przez radnych w sprawie stadionu. Kolejnym mówcą była burmistrz Ewa Kocemba. Odczytała dwa wyroki skazujące H. Kmiecika. Poinformowała, że już CBA i prokuratura sprawdzały inwestycję na stadionie i w szkole podstawowej (– Nie wiem czemu nie dodaliście [do doniesienia do prokuratury red.] szkoły podstawowej – rzuciła w kierunku radnych). Wszystkie sprawy zostały umorzone, nikt nie potwierdził nieprawidłowości. – Molestowanie mnie przez osobę, która przegrała amory – zachowanie H. Kmiecika oceniła burmistrz. Zarzuciła radnym akceptację takich działań. Za skandal uznała przekazywanie H. Kmiecikowi przez radnych wiadomości ze służbowej poczty. – Mogę tylko współczuć waszym partnerkom – mówiła do radnych, którzy według niej dają się manipulować „niechcianemu partnerowi”.

Po tym wystąpieniu przewodnicząca Wanda Zabiegło oceniła krótko – Czar prysł. – odnosząc się do zmiany nastroju. Już po tych wystąpieniach przyszedł czas na kolejne prezenty, kwiaty i podziękowania.

Lubawka - sesja

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez