aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - przekazanie wozu dla OSP

Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w Pisarzowicach odbyło się poświęcenie nowego średniego wozu, który miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej odebrała w grudniu 2018 roku.

 

Przed poświęceniem wozu uczestnicy uroczystości chwilą zadumy uczcili pamięć prezydenta Gdańska.

Nowy wóz nosi imię Zdzichu, w ten sposób druhowie podziękowali wieloletniemu strażakowi (52 lata służby), kierowcy mechanikowi, twórcy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Zdzisławowi Cebuli. Druh o wyborze imienia dowiedział się podczas uroczystości i nie krył wzruszenia, które było tym większe, że matką chrzestną wozu została jego żona Maria Cebula, prezes stowarzyszenia Kobiet Wiejskich.

Po poświęceniu samochodu kluczyki i dokumenty przekazane zostały kierowcy. Wójt Patryk Straus wręczył mu również wiaderko z zestawem kosmetyków do pielęgnacji pojazdu.

Historia jednostki w Pisarzowicach sięga 1945 roku. Powstała prawdopodobnie po pożarze budynku nr 3 z wykorzystaniem wyposażenia pozostawionego przez Niemców. Od końca lat 70-tych XX wieku jednostka miała na wyposażeniu samochody gaśnicze m.in. stary 20 i 21. Star 244 służy w Pisarzowicach do dzisiaj, chociaż ma już 30 lat. Problemy z utrzymaniem jego sprawności wymusiły zakup nowego wozu. Gmina, dzięki pozyskaniu 0,5 mln zł z różnych źródeł i dołożeniu 300 tys. zł z własnego budżetu, kupiła średni wóz na podwoziu MAN.

Zakup wozu oznaczał konieczność remontu garażu. Podczas uroczystości wszyscy, którzy wsparli zakup wozu i remont otrzymali podziękowania. Specjalny występ przygotowały dzieci z pisarzowickiej szkoły, które pokazały jak należy zachować się przy nieprzytomnej osobie.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA