aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - zawody MDP

Dzisiaj (niedziela, 10 lutego) sala sportowa przy szkole w Pisarzowicach gościła członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Kamienna Góra. W ostatnim dniu ferii zimowych rozegrane zostały halowe zawody strażackie.

 

Przed rozpoczęciem zmagań dystynkcje odebrali członkowie MDP, którzy w ubiegłym roku ukończyli kurs dowódcy drużyny. Uprawnienia uzyskało 14 osób.

Zawody MDP odbyły się w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi strażacy, dzieci z przedszkoli, rywalizowali na specjalnym torze. Do pokonania mieli m.in. drabinę. W tej kategorii walczyło siedmioro przedszkolaków. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w zawodach. Dwie osoby rywalizowały w grupie uczniów klas I-III szkół podstawowych. W tej kategorii również nie były przyznawane miejsca.

W grupie uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych walczyło 16 osób. Wygrał Kuba Michalik, drugi był Marcel Michalik, trzecia Oliwia Gałecka. W najstarszej grupie, klasy VI-VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści, walczyło 14 osób. Wygrał Szymon Pazgan, drugi był Kamil Respondek, a trzeci Piotr Mokrzycki.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez