aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Najnowsze

gmina Kamienna Góra - sesja

Dzisiaj (piątek, 19 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy Kamienna Góra. Jedynym tematem były zmiany w budżecie.

 

W tym roku nie zostanie zakończona budowa chodnika w Szarocinie i Ogorzelcu. Wykonawca ustalił już to z zarządcą drogi (DSDiK). Gmina pokrywa część kosztów prowadzonych prac. Budowa zakończy się w 2020 roku i dopiero wtedy potrzebne będą pieniądze na zapłacenie wykonawcy. W związku z tym do tegorocznego budżetu wraca ponad 540 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone mają być na inwestycje. Gmina uczestniczyć ma w finansowaniu budowy przez powiat drugiej części chodnika w Pisarzowicach. Dotychczasowy chodnik kończący się na wysokości szkoły i plebani przedłużony zostanie do Centrum Biblioteczno-Kulturalnego. Gmina miała zarezerwowane 220 tys. zł na dofinansowanie tej inwestycji. Powiat uaktualnił kosztorys i koszty wzrosły. Gmina przekaże o 90 tys. zł więcej.

Kolejnym zadaniem będzie remont dachu na szkole w Krzeszowie. Okazało się, że te prace są pilne. Dach wykonany z papy przecieka i zalewa sale lekcyjne. Na to zadanie zapisano 150 tys. zł. Po 140 tys. zł przeznaczone ma być na remonty dróg gminnych w Szarocinie i Krzeszówku. Samorządowcy zaproponowali przekazanie 23,7 tys. zł na zakończenie prac przy budowie siłowni zewnętrznej w Pisarzowicach. Zadanie częściowo finansowane jest z funduszu soleckiego i dofinansowania uzyskanego przez sołectwo w konkursie. Dodatkowe środki z budżetu mają pozwolić na wykonanie w tym roku wszystkich prac.

Za takimi zmianami w budżecie zagłosowali wszyscy (14) radni obecni na sesji.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA