aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - pożar odpadów

W nocy w Lubawce wybuchł pożar hałda odpadów zgromadzonej na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (dawne wysypisko śmieci przy ul. Zielonej).

Aktualizacja 13:13

Akcja ratownicza została zakończona. Grupa chemiczna z PSP Wrocław badała wpływ pożaru na środowisko, nie ma żadnych zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców.

Aktualizacja 8:23
Do monitoringu czystości powietrza zadysponowane zostały grupy chemiczne z jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Aktualizacja 8:04
Na miejscu nadal pracują strażacy. W tej chwili trwa rozwożenie i dogaszanie składowiska. W nocy w akcji uczestniczyło 43 strażaków z 14 wozów, w tym jednostki z Wałbrzycha.

Lubawka - pożar

Pożar objął ok. 200 metrów kwadratowych składowiska odpadów gabarytowych, czyli m.in. mebli. Nie ma informacji o potencjalnie niebezpiecznych substancjach.

Skutki pożaru odczuwa duża część mieszkańców powiatu kamiennogórskiego. Warunki atmosferyczne spowodowały, że dym snuje się przy ziemi w kierunku Błażkowej, Janiszowa, Kamienej Góry.

Lubawka - pożar

Oryginalna informacja
Strażacy wezwani zostali do Lubawki przed godziną 2 w nocy 25 lipca. Pomoc wezwała ochrona obiektu. Ogień objął odpady, prawdopodobnie plastiki, zgromadzone na zewnątrz tuż przy ogrodzeniu zakładu.

Do udziału w akcji wezwani zostali strażacy z całego powiatu oraz jednostki z Wałbrzycha.

Lubawka - pożar odpadów

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA