Print

policja Kamienna Góra

W dniu 17 września br. kamiennogórscy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas jednej z wielu interwencji, jakie realizowali w trakcie służby, ujawnili w Kamiennej Górze, w jednym z mieszkań plantację konopi oraz prawie 530 porcji handlowych marihuany.

 

39-letni mężczyzna w swojej szafie posiadał nie tylko uprawę konopi, ale również całą instalację służącą do tejże uprawy.

Policjanci w wyniku dalszych czynności ujawnili u 39-latka również schowany susz roślinny, który poddany badaniu okazał się być marihuaną. Sam 39 - latek, w stosunku do ktorego funkcjonariusze podjęli tego wieczoru interwencję, był wulgarny i agresywny w stosunku do swoich bliskich. Okazało się, iż w wydychanym powietrzu ma prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany zarówno do wytrzeźwienia, jak też do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W dniu dzisiejszym, po wytrzeźwieniu, usłyszał on dwa zarzuty. Kryminalni postawili mu zarzut uprawy, jak też samego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Na chwilę obecną prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 39 - latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak o wysokości tej kary zdecyduje sąd.

asp.Paulina Basta
KPP Kamienna Góra