Print

Kamienna Góra, festyn, zalew

W sobotę, 19 września, nad kamiennogórskim zalewem odbywał się Festyn Rodzinny dla Martynki. Kamiennogórzanie po raz kolejny okazali wielkie serce.

 

Martynka została poszkodowana po wybuchu gazu 24 sierpnia – czytaj więcej http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/25978-wybuch-gazu Dziewczynka została przetransportowana do specjalistycznego szpitala. Wiadomo było od razu, że czekać ją będzie długa i kosztowa rehabilitacja.

W akcje zbiórki funduszy szybko zaangażowali się mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic. Oprócz zbiórek internetowych, licytacji zorganizowano m.in. imprezę w jednym z barów na terenie miasta. Festyn to kolejna odsłona pomocy.

Kamienna Góra, festyn, zalew

Patronat nad imprezą objął burmistrz miasta. Szybko znaleźli się też wolontariusze chętni za darmo pomóc. Do organizatorów szybko zgłosiły się lokalne zespoły chcąc wystąpić na scenie. Okazało się, że ilość chętnych jest większa niż możliwości czasowe. Przerywnikami dla występów muzycznych były licytacje.

Kamienna Góra, festyn, zalew

Oprócz wydarzeń muzycznych na scenie w akcje zaangażowała się m.in. policja, która poprowadziła pokaz psów policyjnych. Swoje wyposażenie pokazała straż pożarna. Nad zalew przyjechały też pojazdy zabytkowe, samochody terenowe, quady. Nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ciast i loterii fantowej. Na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z robotami.

Kamienna Góra, festyn, zalew