aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej

Dzisiaj (wtorek, 4 czerwca) w Społecznym Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze odbyła się debata „Przeciw przemocy”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele.Debata zorganizowana została przez Ogólnopolskim Dniem Bez Przemocy w Szkole. – Dzisiejsza debata ma służyć refleksji, co my możemy zrobić, aby to nie był jeden dzień, ale wszystkie dni w roku – tłumaczyła cel debaty Ewa Kowal pedagog szkolny.

Do debaty, której przysłuchiwali się wszyscy uczniowie, zasiadło po dwoje przedstawicieli każdej klasy. Młodzież zastanawiała się jakie zachowania nazwać można przemocą i czy coś usprawiedliwia stosowanie przemocy wobec innych. Uczniowie wskazali również niebezpieczne miejsca na terenie szkoły, wskazywali jak można poprawić bezpieczeństwo w szkole. Zaproponowali m.in. stosowanie surowszych kar, wprowadzenie większego rygoru w szkole oraz obecność większej grupy nauczycieli na szkolnych korytarzach podczas przerw. Większość twierdziła również, że musi się coś zmienić w zachowaniu i nastawieniu wszystkich osób znajdujących się w szkole. Młodzież doszła również do wniosku, że im jest starsza, tym częściej przemoc fizyczna zastępowana jest przemocą psychiczną. Uczestnicy debaty zastanawiali się również jak powinna się zachować i co może zrobić osoba poddana przemocy.

– Nie musimy się wszyscy przyjaźnić – podsumowując debatę mówiła Urszula Machaj dyrektor szkoły – Musimy się wzajemnie szanować.

Podczas debaty spisany został Katalog dobrych zachowań, który ma być udostępniony wszystkim uczniom.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Kliknij tutaj

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA