aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PP3 Kamienna Góra

W minionym tygodniu w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Kamiennej Górze (ul. Papieża Jana Pawła II) przedszkolaki brały udział w wielu atrakcjach związanych z corocznym Tygodniem Kultury.

 

W poniedziałek i wtorek grupy zaprezentowały przygotowane wspólnie z wychowawczyniami przedstawienia teatralne. Grupa "Gwiazdeczek" wystąpiła z przedstawieniem "Piłka". Promyczki przedstawiły sztukę "Niesforny Tygrysek", który poszukiwał zagubionych prążków. Pszczółki wystąpiły z ekologicznym przesłaniem w przedstawieniu "Dzień Ziemi", a Krasnoludki w sztuce "Szewczyk Dratewka" przypomniały o promowaniu uniwersalnych wartości jak: dobro, miłość i pomaganie. Biedronki przypomniały dobrze wszystkim znaną bajkę "Czerwony Kapturek", którego przewodnią myślą jest bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi. Inscenizacja "Czerwonego Kapturka" zostanie również przedstawiona na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków w dniu 16 kwietnia.

Środa upłynęła pod znakiem mody wiosennej. Przedszkolaki prezentowały się w przygotowanych w domu z rodzicami kreacjach. Na koniec pokazu każda grupa zaprezentowała swój taniec.

W czwartek grupy II - V udały się do Filharmonii Dolnośląskiej na koncert "Czary na łące". Dzieci miały możliwość odbioru muzyki klasycznej poznając brzmienie instrumentów na żywo. W tym dniu grupa najmłodsza odwiedziła kamiennogórską księgarnię i bibliotekę.

Podsumowaniem Tygodnia Kultury (w piątek) były spotkania ze sztuką w poszczególnych grupach. Dzieci tworzyły prace plastyczne przy dźwiękach muzyki klasycznej. Grupę najmłodszą odwiedziła pani Ela z księgarni Atena z prezentacja książki "Zuzia się zgubiła".

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez