aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - 10 lat Kwiatuszków Lnu

Z okazji 10-lecia działalności artystycznej Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Kwiatuszki Lnu" dzisiaj (29 listopada, piątek) odbył się w Chełmsku Śląskim uroczysty koncert jubileuszowy pt. "Od Andrzejek do Dożynek".

 

Dziesięć lat istnienia dziecięcego zespołu folklorystycznego „Kwiatuszki Lnu” to ogromny sukces młodych artystów, rzeszy wspierających ten projekt osób, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego Tkacze Śląscy oraz gminy Lubawka.

Pomysł na stworzenie profesjonalnego dziecięcego zespołu kultywującego tradycje polskiego folkloru zrodził się w 2008, kiedy pedagog Elżbieta Kapołka pracowała z grupą swoich wychowanków w ramach zajęć szkolnych. W kolejnym roku powstały „Kwiatuszki Lnu” . Opiekunem zespołem jest Grażyna Wołkowska, ale jak sama podkreśliła podczas uroczystości, funkcjonowanie zespołu opiera się na pracy i zaangażowaniu wielu osób.

Koncert jubileuszowy „Od Andrzejek do Dożynek” stał się pretekstem do złożenia im podziękowań oraz zaprezentowania dorobku zespołu. Dzieci pokazały niezwykłe kolorowe widowisko oparte o ludowe tradycje polskiej wsi. Rodzice młodych artystów podziękowali Grażynie Wołkowskiej za oddanie w pracy z dziećmi. Finałem uroczystości i niespodzianką był wielki tort.

Jubileuszowy koncert prowadziła Teresa Sobala.

 

REKLAMA

ds21