aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu

Dzisiaj (poniedziałek, 19 czerwca) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego w powiecie.

 

Kamienna Góra - XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu

Imprezę co roku organizuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Najlepsi zawodnicy otrzymują tytuły Wybitny i Bardzo Dobry Sportowiec. Tegoroczna edycja podsumowująca rozpoczęła się od uroczystego uhonorowania Haliny Jacyno, nauczycielki wychowania fizycznego z Kamiennej Góry, która w tym roku odchodzi na emeryturę.

Oprócz wyników indywidualnych MOS przedstawił także klasyfikację placówek oświatowych z powiatu kamiennogórskiego w rocznej sportowej rywalizacji.
W tym roku pośród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 również z Kamiennej Góry. Na trzecim miejscu natomiast uplasowały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Lubawce. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze przed kamiennogórską Szkołą Podstawową nr 1. Na trzecim miejscu znaleźli się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie.

Kamienna Góra - XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu

Najlepsze wyniki sportowe pośród gimnazjów zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt osiągnęło Gimnazjum nr 2 z Kamiennej Góry. Drugie miejsce w rywalizacji gimnazjalistek zajęło Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze przed Społecznym Gimnazjum Edukacji Europejskiej z Kamiennej Góry. W kategorii chłopców drugie miejsce natomiast zajęło Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej przez Gimnazjum nr 1 z Kamiennej Góry.

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli natomiast uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Drugie miejsce przypadło kamiennogórskiemu Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Kamienna Góra - XVI Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez