aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - Yonex Bad-Cup

Wczoraj (sobota, 11 lutego) sala sportowa szkoły w Pisarzowicach gościła uczestników turnieju badmintona Yonex Bad-Cup. Zawody rozegrane zostały po raz czwarty.

 

Do rywalizacji zgłosiło się prawie pięćdziesięcioro zawodników. Reprezentowali głównie miejscowości z terenu Dolnego Śląska, byli również Czesi i Niemcy. Wśród nich byli zawodnicy doskonale znani z badmintonowych zawodów, mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych i zawodowych w badmintonie i racketlonie.

Turniej rozpoczęła rywalizacja w grupach rozgrywanej systemem każdy z każdym. Po ośmiu najlepszych zawodników awansowało do fazy pucharowej, w której przegrana oznaczał odpadnięcie z dalszej gry.

W kategorii kobiet wygrała Agata John z Poznania, drugie miejsce zajęła Agnieszka Puzio (Kamienna Góra) trzecie Monika Zawiłowicz (Czadrów).

Pisarzowice - Yonex Bad-Cup

W Kategorii senior +45 najlepszym okazał się Waldemar Gliszczyński (Krzeszów, mistrz Polski lekarzy w badmintonie), drugi był Arkadiusz Parma, trzeci Marcin Mazur (Kamienna Góra).

W kategorii wesoły amator wygrał Łukasz Musiał (Bolesławiec), drugi był Tadeusz Bartoszewicz, trzeci Tomasz Jagielski.

W kategoria open tryumfował Michał Szymczak (Wrocław, srebrny medalista Mistrzostw Polski AZS-ów, podwójny brązowy medalista Mistrzostw Polski, srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata w Racketlonie, piąty w Mistrzostwa Polski elity w badmintonie), drugi był Łukasz Piśnicki (Wrocław/Szarocin), trzeci Sebastian Regeńczuk (Wrocław).

Turniej był okazją do zaprezentowania części dzieci uczących się gry w badmintona podczas zajęć prowadzonych w Pisarzowicach. W szkółce trenuje obecnie 20 młodych adeptów badmintona.

Pisarzowice - Yonex Bad-Cup

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez