aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. via Relax Kamienna Góra

W piątek (7 września) w Mistrzostwach Świata juniorów w trojbóju siłowym odbywających się w RPA, wystartował 18-letni Bartosz Tokarski zawodnik Relax Kamienna Góra. Walka o medale toczyła się do ostatniego podejścia.

 

Po przysiadach z wynikiem 265kg Bartosz był czwarty. W drugim boju w wyciskanie sztangi na ławce wynik 170kg dawał mu mały srebrny medal i dobrą pozycję do walki z amerykaninem o brąz w trojboju. Ostatni bój w martwym ciągu był pełen emocji. Amerykanin powtarzał ciężary w martwym ciągu Bartosza mając 2,5kg przewagi po przysiadach i ławce. Obaj zaliczyli 210kg i 225kg. W ostatnim podejściu na sztandze było 240kg. Bartosz zalicza próbę z dużym zapasem, natomiast Amerykanin niedociągnął sztangi co zauważają sędziowie paląc podejście 2:1.

Polak cieszył się z brązu, ale ekipa z USA złożyła protest i jury zmieniło werdykt na korzyść Amerykanina. Bartosz zajął czwarte miejsce przegrywając medal tylko 2,5kg.

- Jako trener jestem dumny ze startu Bartosza za walkę, za ciężką pracę i upór w dążeniu do celu. Sam start w tak dużej imprezie jest ogromnym wyróżnieniem dla zawodnika i klubu. - mówi trener Iwo Sobczyk - Podziękowania dla Starostwa Kamienna Góra za wsparcie wyjazdu naszego zawodnika.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez