Orzeł Lubawka : Darbor Bolesławice

W ostatniej kolejce wałbrzyskiej klasy A Orzeł Lubawka podejmował dzisiaj (niedziela, 18 listopada) Darbor Bolesławice.

Goście postawili na obronę i grę z kontry. Początek meczu należał do nich. Już w 2' Grzegorza Gruszkę pokonał Antonio Gomes Camachi Junior. Cztery minuty później było już 0:2. Tym razem celny strzał oddał Mariusz Pietruszka. W kolejnych minutach gra nie zmieniała się. Orzeł próbował konstruować akcje i kończyć je strzałami. W 18' z 20 metró po ziemi uderzył Krzysztof Musiał. Bramkarz złapał piłkę. W 22' K. Musiał strzałem z narożnika pola bramkowego pokonał Michała Wiśniowskiego. W 29' Piotr Gleb z 8 metrów posłał piłkę ponad bramką. W 30 K. Musiał celnie strzelił, ale bramkarz odbił piłkę. W 32' Marcin Hadała strzelał z pola karnego. Piłka przeleciała tuż obok słupka. W 38' K. Musiał przeprowadził indywidualną akcję, zakończył ją celnym strzałem po ziemi dającym Orłowi wyrównanie.

W drugiej połowie Orzeł miał przewagę, ale słabsze momenty gry wykorzystywali goście. W 50' K. Musiał zdobył trzecią bramkę. W 57' strzał K. Musiała odbił bramkarz, skutecznie dobijał Michał Meuszyński. W 68' z 20 metrów bramkarza gości pokonał K. Musiał. W 71' w polu karnym faulowany był Arkadiusz Skrzypaczak. Rzut karny wykonywał K. Musiał. Bramkarz wyczuł jego intencje i z trudem złapał piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku. W odpowiedzi, w 72' goście zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 79' K. Musiał trafił w słupek. W 84' K. Musiał ponownie próbował pokonać bramkarza gości. Piłka zmierzała jednak obok bramki. W ostatniej chwili kierunek jej lotu zmienił Marcin Hadała wpisując się na listę strzelców. W 90' wynik meczu mógł podwyższyć Arkadiusz Walczak. Bramkarz obronił jednak zarówno jego strzał, jak i dobitkę.

Orzeł Lubawka : Darbor Bolesławice - 6:3 (2:2)

Skład Orła: Grzegorz Gruszka, Rafał Grzelak, Radosław Lidwin, Krzysztof Musiał, Radosław Łużecki (59' Łukasz Wincza), Michał Meuszyński (66' Kacper Schabiński), Tomasz Szyszka, Marcin Hadała, Piotr Gleb (72' Arkadiusz Walczak), Arkadiusz SKrzypczak (85' Mateusz Jarosiński), Karol Królak.

Skład Darboru: Michał Wiśniowski, Dariusz Borodziuk (72' Jarosław Jagła), Tomasz Misiurka, Sławomir Okarma (46' Mariusz Morąg), Marcin Krawczyk, Mateusz Kołodziej (69' Maciej Fijałkowski), Mariusz Pietruszka, Antonio Gomes Camacho Junior, Maciej Smaruj (63' Mateusz Sobel), Krystian Dopieralski, Dawid Wojak (82' Marek Pogoda).