aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Orzeł Lubawka

W weekend 23-24 marca rozegrana ma zostać pierwsza kolejka rundy wiosennej wałbrzyskiej piłkarskiej klasy A. Orzeł Lubawka rozpoczął już przygotowania.

 

Rundę jesienną Orzeł zakończył na pierwszym miejscu. W pierwszej kolejce rundy wiosennej lubawscy piłkarze podejmować mają Herbapol Stanowice, wicelidera rozgrywek. Rozegranie meczu zależeć będzie od pogody, jeśli śnieg będzie się utrzymywał, spotkanie zostanie przełożone. Zarząd klubu i trenerzy nie chcą rozgrywać pierwszej kolejki poza Lubawką.

W piątek (1 lutego) piłkarze Orła wznowili treningi. W tym tygodniu spotkają się trzykrotnie. Na razie trenują m.in. w sali gimnastycznej, na siłowni. Pierwszy sparing zaplanowany jest na 17 lutego w Wałbrzychu. Celem drużyny jest awans do klasy okręgowej. Po rundzie jesiennej skład drużyny pozostał bez zmian. Trwają jeszcze starania o pozyskanie nowych piłkarzy.

Jesienią zmodernizowana została najmniejsza płyta boiska, kupione zostały bramki, ławki dla piłkarzy rezerwowych. Na boisku grać mogą najmłodsi zawodnicy lubawskiego klubu, piłkarze Akademii Młodego Orła. Akademia działa od trzech lat, rozpoczynała od jednej grupy, obecnie trenuje pięć grup. W najmłodszej ćwiczą zawodnicy z roczników 2012-13. W Akademii zaczyna brakować trenerów, chętnym do współpracy klub chce pomóc w uzyskaniu uprawnień.

W przyszłości klub chciałby przeprowadzić kolejne inwestycje. W planach jest modernizacja dolnej płyty oraz montaż na niej oświetlenia pozwalającego na prowadzenie treningów wieczorami. Rozpoczęcie prac zależy od pozyskania środków.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez