aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Milanos

W zeszłym tygodniu rozegrana została II kolejka amatorskiej ligi siatkówki, w ramach której rozegrane zostały dwa mecze.

 

Bóbr Marciszów - Cystersi Krzeszów 2:3 (24:26, 25:21, 25:18, 17:25, 11:15)
Mecz nie zawiódł. Przy pełnej widowni zawodnicy z Bobra Marciszów ulegli po wyrównanej walce zespołowi Cystersów z Krzeszowa. O zwycięstwie Cystersów decydował tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowali goście. Mecz obfitował w wiele pięknych ataków i dobrą grę w polu. Po pięknym meczu jeden punkt zostaje w Marciszowie, a dwa zabierają do Krzeszowa Cystersi. MvP meczu został kapitan Cystersów Daniel Wójcik.

Statyści Kamienna Góra - Milanos - 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)
Jeden z hitów drugiej kolejki niestety rozczarował. Zeszłoroczny zwycięzca ligi zespół Milanos nie sprostał dobrze dysponowanym Statystom. Co warte odnotowania jest to pierwsza porażka Milanos w historii startów tego zespołu w lidze.
Pierwszego seta goście zaczęli odważnie i pewni siebie co szybko odzwierciedliło się na wyniku. Dzięki dobrej grze w kontrze i dużej ilości błędów własnych przeciwników Milanos wyszedł na spore prowadzenie. Przy stanie 20:15 dla Milanosa coś się zacięło w ich grze, nie umieli poradzić sobie z dobrą i co najważniejsze systematyczną zagrywką przeciwnika, co skutkowało fatalnym odbiorem. A jak to jest w siatkówce błąd goni błąd, a więc i w ataku Milanos spisywał się nie najlepiej, co doprowadziło do wydawałoby się niemożliwego. Seta wygrywają gospodarze do 23! W drugiej partii Statyści zaczęli popełniać mniej błędów własnych, trzymając cały czas dobrą zagrywkę. Szybko wypracowali kilka punktów przewagi i kiedy wydawało się, że i drugi set padnie łupem gospodarzy zespół gości się przebudził. Dzięki kilku punktom z bloku oraz błędom przeciwnika odrobili straty doprowadzając do remisu. Był to tylko chwilowy przebłysk. W drugiej odsłonie seta Statyści cały czas wykorzystywali niemoc w przyjęciu i ataku Milanistów wygrywając seta do 19. W trzecim secie goście nie zdołali podnieść rękawicy i oddali dość łatwo mecz przegrywając do 20.

Aquanautica Kamienna Góra - ARF Kużnia Barcinek - odwołany
Z powodu awarii ogrzewania na hali mecz został odwołany. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez