aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W zeszłym tygodniu rozegrana została VII kolejka amatorskiej ligi siatkówki, w ramach której rozegrane zostały trzy mecze. Dodatkowo rozegrany został jeden zaległy mecz. W tym tygodniu rusza runda rewanżowa.

 

Cystersi Krzeszów - ZORKA-ORLE - 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)
W ciekawie zapowiadającym się meczu w Krzeszowie zabrakło emocji. Zespół Cystersów przed liczną własną publicznością nie miał żadnych atutów przeciwko dobrze dysponowanym gościom z Jeleniej Góry. Zawodnicy Zorka-Orle przeważali w każdym aspekcie gry. Jedynie ostatni set był wyrównany, gra toczyła się do samego końca punkt za punkt. Jednak w końcówce proste błędy gospodarzy przyczyniły się do pewnego zwycięstwa gości.

Statyści Kamienna Góra - Aquanautica Kamienna Góra - 3:0 (25:22, 25:20, 25:15)
Pierwsze derby Kamiennej Góry bez niespodzianki. Dotychczasowy lider rozgrywek pomimo braków kadrowych pewnie wygrał z debiutantem ligi zespołem Aquanautica. Mecz pod kontrolą gospodarzy, którzy pewnie wygrali i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Bóbr Marciszów - Milanos - 2:3 (13:25, 25:22, 25:19, 15:25, 15:17)
Zdecydowanie najciekawsze spotkanie kolejki z niesamowitą końcówką. Pierwszy set nie zapowiadał emocji. Goście zdecydowanie wygrali pierwszego seta. W drugim i trzecim oglądaliśmy koncertową grę gospodarzy, którzy wykorzystali rozluźnienie w zespole Milanosa. Czwarty set ponownie pod pełną kontrolą gości. Największe emocje czekały w tie-breaku gdzie gospodarze z Marciszowa prowadzili 14:11 i mieli łącznie 4 piłki meczowe nie wykorzystując żadnej. Milanos dzięki pełnej koncentracji i pewności siebie odwrócił przebieg seta i przy pierwszej okazji zakończył ten emocjonujący mecz.

Rozegrany został także jeden mecz zaległy:
ARF Kuźnia Barcinek - Aquanautica Kamienna Góra - 0:3 (13:25, 19:25, 21:25)
Pierwsze punkty dla debiutanta ligi! Goście z Kamiennej Góry czekali niemal do końca pierwszej rundy na swoje pierwsze punkty w sezonie. Dzięki dobrej grze zasłużenie wygrali ze słabo dysponowanym zespołem z Barcinka. Dzięki wygranej przeskoczyli bezpośredniego rywala w tabeli.

Tabela po 7 kolejkach, po I rundzie

JLPSA 2019 - VII kolejka 

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej zmierzą się:

13.03.2019 godz 17:10 - AQUANAUTICA Kamienna Góra - ARF-Kuźnia Barcinek
15.03.2019 godz 19:10 - Bóbr Marciszów - Cystersi Krzeszów
pauza - ZORKA/ORLE
mecz Milanos - Statyście Kamienna Góra - odwołany, przeniesiony na inny termin

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez