aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj (sobota, 13 kwietnia) w Kamiennej Górze odbył się VIII Bieg Zdobywca Góry Parkowej.

Aktualizacja 14.04.2019

Wśród biegaczy, któzy ukończyli bieg był niezwykły duet z Kamienej Góry. Krzysztof Piwowarski pokonał Bieg Zdobywca Góy Parkowej z synem Damianem na wózku. To prawdopodobnie pierwszy taki duet w historii kamiennogórskiego biegu.

Kamienna Góra - bieg - fot. użyczone

Oryginalna informacja
Jako pierwsze na trasę wyruszyły dzieci w ramach VII Biegu May Zdobywca Góry Parkowej. Dzieci rywalizowały na płycie stadionu.

Wśród 4-5 latków (rocznik 2015 i 2014) w rywalizacji dziewczynek wygrała Lena Cedzidło, druga była Amelia List, trzecia Maria Borkowska. W rywalizacji chłopców pierwszy był Jakub Ziajkiewicz, drugi Jan Fender, trzeci Patryk Kondratowicz.

W starszej grupie 6-7 latków (2013/2012) wśród dziewczynek wygrała Beata Hrabia, druga była Martyna Trybuła, trzecia Maria Czyż. W rywalizacji chłopców wygrał Marcel Malinka, drugi był Mieszko Trytek, trzeci Franciszek Falkowski.

VIII Bieg Zdobywca Góry Parkowej wygrał Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry. Drugi był Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra), trzeci Patryk Bryłkowski (Świdnica). Wśród pań najlepsza była Teresa Krajewska-Wiśniak z Wojcieszowa. Najlepszą zawodniczką z powiatu kamiennogórskiego okazała się Joanna Mrowca z Jawiszowa (9 wśród kobiet).

W Mistrzostwach Kamiennej Góry w Nordic Walking (5,5 km) wygrał Krzysztof Skiba z Legnicy. Najlepszą panią i jednocześnie najlepszym zawodnikiem z powiatu kamiennogórskiego została Marta Siemieńska z Kamiennej Góry (5 w klasyfikacji open).

Wyniki za datasportpl

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez