aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

wybory 2018W skrócie przypominamy zasady głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych. Każdy wyborca otrzyma cztery karty do głosowania. Na każdej karcie można postawić tylko jeden znak "X".

wybory 2018Dzisiaj (piątek, 28 września) odbyło się losowanie numerów list wyborczych komitetó, które wystawiają kandydatów w wyborach do rady powiatu kamiennogórskiego.

wybory 2018Już w niedzielę (21 października) odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Zobacz, gdzie będziesz głosować. Większość lokali znajduje się w tradycyjnych miejscach, są jednak zmiany, warto to sprawdzić. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7 do 21.

wybory 2018O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów. W gminie Kamienna Góra prawo zgłoszenia kandydata na wójta miały dwa komitety.

Lubawka - rynek

Dzisiaj (środa, 17 października) na lubawskim rynku stanęła laweta ze stołem i krzesłami. To na niej mieli dyskutować kandydaci na burmistrza Lubawki.

wybory 2018O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów. W Lubawce prawo zgłoszenia kandydata na burmistrza miały cztery komitety.

Kamienna Góra - konwencja wyborcza - koalicja obywatelska

Dzisiaj (niedziela, 7 października) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się konwencja koalicji obywatelskiej. Ugrupowanie idzie do wyborów pod hasłem „Jeśli chcesz więcej...”.

Aktualizacja 21:05

wybory 2018Dzisiaj (środa, 26 września) odbyło się losowanie jednolitych numerów dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku.

Kamienna Góra - konwencja PiS

Pod takim hasłem dzisiaj (sobota, 6 października) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się powiatowa przedwyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zaprezentowani zostali kandydaci do rad gmin i miast, wójta i burmistrza oraz do sejmiku.

wybory 2018Dzisiaj (środa, 26 września) o północy mija termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów. W Kamiennej Górze o fotel burmistrz ubiegać się będzie najprawdopodobniej sześcioro kandydatów.