aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

gmina Kamienna GóraNowy program dofinansowania na wymianę kotłów dla mieszkańców w budynkach jednorodzinnych oraz mieszkaniach! Zgłoś swój udział! Wartość dotacji do 85%! Wkład własny 15%!

 

Szanowni Państwo,
Wójt Gminy Kamienna Góra pragnie poinformować, że nasza gmina wspólnie z innymi gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do opracowania wniosku o dotację na wymianę kotłów grzewczych oraz modernizację instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych (w lokalach mieszkalnych). W ramach projektu planujemy w latach 2019-2020 wymienić wysokoemisyjne źródła ciepła (zazwyczaj kotły węglowe) na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę (w tym pelet) lub paliwa gazowe.

UWAGA: wymianie nie podlegają kotły gazowe i olejowe, nie dopuszcza się też wymiany kotłów na kotły węglowe, niezależnie od ich klasy, w tym zasilane ekogroszkiem oraz na kotły olejowe.

Obecnie prosimy o składanie wstępnych deklaracji przystąpienia do projektu (dokument dostępny jest w Urzędzie Gminy Kamienna Góra, pok. nr 303 II p. lub do pobrania tutaj).

Deklaracje zbierane będą w nieprzekraczalnym terminie do 29 marca 2019 r.

Deklaracje należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Kamienna Góra (pok. nr 201). Więcej informacji o programie można uzyskać w Referacie Komunalnym, Rolnictwa i Ochrony Środowiska (pok. 303) lub pod numerem telefonu: 75 610 60 11.

Przewidywana wartość dotacji to maksymalnie 35 000,00 zł dla lokalu w budynku wielorodzinnym oraz w budynku jednorodzinnym/bliźniaku/zabudowie szeregowej. Wartość dotacji nie może przekraczać 85% wydatków, które podlegają refundacji.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji. Projekt realizowany będzie pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dwóch terminach:
13 marca 2019 r. o godz. 17:00 w CBK w Krzeszowie, ul. Kalwaria 1
15 marca 2019 r. o godz. 17:00 w CBK w Pisarzowicach, Pisarzowice 72