aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. Stara Kopalnia

W nowym roku Stara Kopalnia w Wałbrzychu powraca ze spotkaniami w kawiarni Sztygarówka. Już jutro (czwartek, 11 stycznia) zaprasza na spotkanie z jednym z autorów prac na wystawie Depercepcje - artystą Piotra Saulem. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie "Czym dziś jest street art?" Czy to jeszcze sztuka, czy już wandalizm?

 

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich, których interesuje sztuka, proces twórczy, spojrzenie artystów na przestrzeń miejską, a także każdego, kto chce ciekawie spędzić popołudnie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Piotr Saul - artysta wizualny, muzyk, tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka).
Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K. Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru.
Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street art i nie tylko.
Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3, gdzie wraz z zespołem dostał się do finału.
Od 14 lat zajmuje się beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez