aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kino za Rogiem w Krzeszowie inauguruje pierwszy sezon retransmisji spektakli operowych i baletowych w ramach cyklu Wielka Sztuka za Rogiem.

 

W niedzielę (10 lutego) oraz 3 marca (niedziela) o godzinie 17.00 zaprezentowany zostanie słynny balet do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” wystawiony w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

To jedno z najważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego i wspaniały spektakl familijny. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Klary (w rosyjskiej wersji jest to Masza), która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala od czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów.

Dorosły widz doceni oryginalną choreografię Jurija Grigorowicza, który baletową bajkę napełnia Hoffmannowskim mistycyzmem i tajemniczością. Jego „Dziadek do orzechów” to nie balet o wyimaginowanym i błogosławionym Królestwie Konfiturowym (Krainie Słodyczy), gdzie na gałązkach choinki rozwieszone są cukierki, orzechy i marcepany, ale o fantasmagorycznych poczynaniach Drosselmeyera, dzięki któremu piękni książęta zwyciężają, reprezentując dobro, a Król myszy ginie wraz ze swoim wojskiem.

W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Teatru Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

Informacje i bilety do nabycia w kasie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego gminy Kamienna Góra, Kalwaria 1, Krzeszów tel. 75 610 6015 lub 75 610 60 62.

Kino za Rogiem - Krzeszów

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez