aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W ostatni piątek sierpnia (30 sierpnia) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze (pl. Wolmości 11) wystąpi Sun + Dead. Bilety kosztują 15 zł. Początek koncertu o godzinie 19:00.

 

Jak piszą organizatorzy, Sun+Dead to nietypowy duet. Tworzy Go Vaclav Havelka (lider grupy Please The Trees, jednej z najważniejszych alternatywnych czeskich kapel ostatniej dekady) oraz jego 10-letni syn – Simon. Chłopaki zapraszają na krótki, ale bardzo intensywny koncert.

Vaclav Havelka (kiedyś występujący jako SelFbrush) jest jednym z najlepszych songwriterów w tej części Europy. Artysta jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Na co dzień mieszka w Pradze, gdzie jest wokalistą zespołu Please The Trees (koncertowali po Europie, USA, grali m. in. na World Stage na Opener Festival w Gdyni). Vaclav Havelka występował m. in. z The Twillite Singers, Tindersticks czy Belle and Sebastian. – Spokojnie można o nim napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – głosi „Gazeta Wyborcza”. – Potrafi za pomocą gitary akustycznej i oryginalnego głosu wciągnąć słuchacza w opowiadane przez siebie historie. Jego koncert to fantastyczna reklama prostych, ładnych, ale nie popowych piosenek – czytamy w największej polskiej gazecie.
Teraz Havelka zaczął grać ze swoim 10-letnim synem. Ich inspiracje to Sonic Youth, Wilco i Bob Dylan! Na koncertach jest głośno i energicznie!

Kamienna Góra – Dziedziniec Muzeum
piątek, 30 sierpnia 2019, godz. 19:00

Zapowiedzi aktualnych wydarzeń

Kamienna Góra - Centrum Kultury

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez