aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie

Co łączy Chełmsko Śląskie z wrocławskim ratuszem? Jaką tajemnicę skrywa herb Chełmska Śląskiego? Jak miejscowość wyglądała kilka wieków temu? Gdzie w tym miasteczku można szukać elementów architektury włoskiej? Oraz czym była kolej kiełbaskowa?

 

Te kwestie oraz wiele innych zostaną poruszone w trakcie pierwszego Spaceru Historycznego Sudety.pro po Chełmsku Śląskim.

Już 1. marca 2020 roku będzie okazja do odkrycia wyjątkowej historii Chełmska Śląskiego oraz cofnięcia się w czasie, w ramach specjalnie opracowanej na tę okazję trasy. Uczestnicy wspólnie z przewodnikiem pospacerują po wielu epokach historii tej miejscowości od średniowiecza aż po współczesność.

Chełmsko Śląskie to niewielka miejscowość położona w Gminie Lubawka w Sudetach, tuż przy granicy czeskiej. Od wielu lat wieś cieszy się zainteresowaniem turystów, m.in. ze względu na zespół domów tkaczy, czyli obiektów znanych jako Dwunastu Apostołów. Oprócz tego reliktu architektury śląskiej, miejscowość jest pięknym i urokliwym miejscem, gdzie za każdym rogiem kryje wyjątkowa historia, godna niejednego scenariusza dobrego filmu.

Trasa Spaceru Historycznego obejmuje rynek oraz jego najbliższe okolice. Jest zaplanowana w taki sposób, aby uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak największą liczbę ciekawych i ważnych dla historii miejscowości miejsc.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacji dokonujemy pod adresem e-mailowym: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Data: 1. marca 2020
Godzina: 12:00
Cena biletu: 30 zł - zakup u przewodnika przed Spacerem
Czas trwania: 2 godziny
Dystans: około 2 km
Miejsce zbiórki: centrum rynku w Chełmsku Śląskim

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA