aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu MUNDINOVA. Koncert odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 19.00 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.

 

Mundi - od „mundus” - czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność.

Spotkaliśmy się w 2017 roku we Wrocławiu, aby połączyć sumy naszych muzyczno-teatralnych doświadczeń, inspiracji i stworzyć unikalną, spójną z naszą wrażliwością muzykę, stawiając na rzemiosło i ekspresję. Wychodzimy z założenia, że twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki.

Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji. Podczas koncertów istotny jest dla nas uważny kontakt z odbiorcą oraz współobecność w podróży przez słowa i dźwięki. Nasza muzyka wymaga uwagi słuchacza, jest oszczędna w środkach, esencjonalna, obfita w pauzy, nie brakuje w niej jednak bogactwa formy, energii i pasji.

W kwietniu 2020 r. ukazał się pierwszy studyjny album Mundi „W drodze”, wydany przez Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama).

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA