aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Wybór odzieży do pochówku to jedna z problematycznych kwestii, których jednak nie da się pominąć podczas przygotowań do pogrzebu. Najbliżsi zadają sobie na tym etapie wiele pytań – czy odzież używana za życia będzie odpowiednia, a może trzeba kupić specjalne ubranie na tę okoliczność? Czy warto postawić na ofertę, jaką posiada dom pogrzebowy?

fot. lh

Funkcjonowanie instalacji elektrycznej w każdym domu powinno być na wysokim poziomie, ponieważ trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez elektryczności. Jednocześnie jednak każda instalacja funkcjonuje w różnych warunkach, dlatego trzeba mieć do niej odpowiednie podejście i kontrolować stan techniczny w jakim się znajduje. Ważnym zadaniem jest między innymi dokonywanie pomiarów, które określą jej funkcjonowanie. Ustawa Prawo Budowlane zakłada, że badania eksploatacyjne powinny być wykonywane nie rzadziej niż co 5 lat. To jednak ramy dość szerokie, ponieważ jeśli instalacja jest narażona na czynniki szkodliwe te badania powinno się wykonać częściej. Warto więc przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej, by dowiedzieć się jakie pomiary elektryczne można wykonywać, czym się charakteryzują i dlaczego powinno sie je regularnie wykonywać. 

dcro

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii sp. z o. o.  zatrudni

PIELĘGNIARKI INSTRUMENTARIUSZKI

( 2 ETATY)

dcro

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii sp. z o. o.  zatrudni
FIZJOTERAPEUTÓW
(3 ETATY)

dcro

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii sp. z o. o.  zatrudni

 PIELĘGNIARKĘ ANESTEZJOLOGICZNĄ

fot. wp

Garderoba powinna być zaaranżowana przede wszystkim praktycznie – tak, by łatwo można było znaleźć to, czego szukamy. Ważne jest, żeby nie panował w niej bałagan, bo utrudni to codzienne funkcjonowanie. Zorganizowanie przestrzeni w garderobie nie jest prostym zadaniem, jednak mamy na to kilka sposobów.

fot. wp

Kiedy wspomina się o kuchenkach retro, myśli biegną w stronę nostalgii, klasyki i elegancji. Te wyjątkowe sprzęty, takie jak kuchnia Smeg czy kuchenka gazowa retro, oferują niepowtarzalny styl, który dodaje charakteru każdej kuchni. Ale co tak naprawdę wyróżnia je na tle nowoczesnego AGD?

fot. wp

Niektórzy ludzie są przekonani, że mają nieświeży oddech, podczas gdy ich oddech jest zupełnie neutralny. Inni mają fatalny oddech i nie wiedzą o tym. Trudno jest powąchać własny oddech, a co dopiero ocenić jego zapach.

fot. lh

Trudno mówić o prawidłowym działaniu zbiornika na nieczystości, czyli szamba, jeśli nie stosujemy w nim odpowiednich preparatów takich jak bakterie do szamb i oczyszczalni. To właśnie dedykowane szambom szczepy bakterii rozkładają wszelkie organiczne nieczystości, zdecydowanie redukując ich objętość oraz eliminując nieprzyjemne zapachy z wewnątrz zbiornika. Z czasem bakterie obumierają, dlatego ważnym jest, by regularnie je uzupełniać. Na obumieranie bakterii może mieć wpyw kilka różnych czynników, a my podpowiemy co zrobić, by zbiornik zawsze był zasiedlony pożyteczną florą bakteryjną.

Źródło: unsplash.com

Różne źródła podają od kilku do kilkunastu typów kobiecych sylwetek. Jedne panie mogą się pochwalić obfitszym biustem, inne wcięciem w talii, jeszcze inne kształtnymi biodrami. Niezależnie od tego, jaki rodzaj figury możemy do siebie dopasować, łączy nas jedno – wszystkie chcemy wyglądać pięknie. W tym sezonie króluje jeans, zwłaszcza w postaci sukienek. Który krój wybrać, aby idealnie zgrał się z Twoją figurą?

REKLAMA