aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest dzisiaj na wagę złota. Widać to praktycznie w każdej dziedzinie życia ? od pracy, po podróże i komunikowanie się z ludźmi. Nowe technologie znacznie ułatwiają dostęp do wiedzy, w tym do nauki języków. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy lekcje angielskiego przez Skype są dla Ciebie, poznaj ich zalety i wady.

Zalety nauki angielskiego przez Skype

Z nauką angielskiego przez Skype jest podobnie jak z każdą inną nauką języka. Z tą jednak różnicą, że lekcje pobierasz z dowolnego miejsca. Zatem uczysz się w domu, w hotelu czy nawet na ławce w parku, jeśli pogoda jest akurat sprzyjająca. Wystarczy, że masz dostęp do internetu i stałe łącze. 

Lekcje angielskiego przez Skype są elastyczne

Wiesz już, że lekcje angielskiego przez Skype mogą się odbywać w dowolnym miejscu. Jednak tak naprawdę dają Ci one niemal nieograniczone możliwości organizacji własnego czasu. Przede wszystkim uczysz się o wybranej przez siebie godzinie ? rano, po południu lub wieczorem. A jeśli akurat nie możesz uczestniczyć w zajęciach, po prostu informujesz o tym swojego lektora. 

Angielski przez Skype to dobre rozwiązanie także, jeśli mieszkasz w małej miejscowości i nauka stacjonarna w szkole językowej nie jest możliwa. Dzięki lekcjom przez komunikator otwierasz się na świat i nowe możliwości, które do tej pory były dla Ciebie niedostępne.

Angielski przez Skype z wybranym nauczycielem

W szkole językowej często nie masz wpływu na wybór nauczyciela. Ucząc się angielskiego przez Skype, to Ty decydujesz, z kim odbywają się zajęcia. Możesz zdecydować się na native speakera lub Polaka. W jednym i drugim przypadku szlifujesz język i umiejętności mówienia, pisania i czytania. Jeśli stawiasz na konwersację i porozumiewanie się po angielsku, wybierz native speakera. Kiedy natomiast chcesz nauczyć się (lub przypomnieć sobie) konstrukcje gramatyczne, idiomy i czasowniki frazalne, zdecyduj się na Polaka. 

Nauka angielskiego przez Skype ? odbywa się w tempie narzuconym przez ucznia

Na pewno wiesz, jak to jest w szkole językowej. Kursantów dobiera się pod względem stopnia zaawansowania językowego. Jednak w niewielu placówkach bierze się pod uwagę, że każda osoba przyswaja materiał w innym czasie. 

Kiedy uczysz się angielskiego przez Skype, to Ty narzucasz tempo, a nauczyciel dostosowuje się do Ciebie. Nie musisz obawiać się, że czegoś nie zrozumiesz i już tego nie nadrobisz. Lektor jest po to, aby wytłumaczyć Ci wszystkie zagadnienia. Mało tego, Twój nauczyciel nie przejdzie do dalszych partii materiału, jeśli nie upewni się, że wszystko jest dla Ciebie jasne. 

Lekcje angielskiego przez Skype są dla każdego

Niezależni od tego, ile masz lat i na jakim poziomie zaawansowania językowego jesteś, lekcje angielskiego przez Skype są dla Ciebie. Możesz uczyć się od podstaw lub szlifować zagadnienia, które już poznałeś w szkole lub na innym kursie. To Ty wybierasz czy chcesz uczyć się angielskiego biznesowego, branżowego, czy może po prostu chcesz poznać potoczny język Anglików (lub Amerykanów).  

Wady nauki angielskiego przez Skype

Oczywiście nauka angielskiego przez Skype ma także wady. Nie jest to metoda dla osób z natury bardzo towarzyskich. Podczas zajęć językowych przez komunikator jesteś tylko Ty i lektor, więc nie poznasz innych ludzi i nie porozmawiasz z nimi. Naturalnie wiele szkół językowych umożliwia lekcje angielskiego przez Skype w grupie. Jednak i tutaj interakcje są mocno ograniczone. 

Tym, czego może brakować niektórym osobom uczącym się języka przez Skype, jest rywalizacja. To ona często jest siłą napędową do dalszej nauki. Jednak materiały, które przygotowuje dla Ciebie lektor uczący Cię przez komunikator, są na tyle angażujące, że możesz całkowicie oddać się zgłębianiu języka.

Lekcje angielskiego przez Skype mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Jeśli do tej pory wahałeś się, czy się na nie zdecydować, teraz już na pewno wiesz, czy ten sposób nauki jest dla Ciebie. 

 

REKLAMA