aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 katharsis

KATHARSIS Salon Zdrowia i Urody
ul. Okrzei 2
58-400 Kamienna Góra
tel 665 408 456
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.salon-katharsis.pl/

 

Karboksyterapia to terapia oczyszczonnym, medycznym dwutlenkiem węgla. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda do odmładzania i rewitalizacji skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem i zaburzeniami krążenia.
 
Zabieg polega na kontrolowanym wprowadzaniu w skórę dwutlenku węgla, który zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych.
Wprowadzanie dwutlenku węgla stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu w skórze, dzięki temu skóra staje się grubsza oraz odmłodzona. Poprawia znacznie krążenie krwi, limfy oraz metabolizm tkankowy.
 
Dwutlenek węgla podawany podczas kuracji, rozszerza drobne naczynia krwionośne oraz tworzy nową sieć naczyń (proces angiogenezy). Dzięki temu, dochodzi do znacznego odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych. Ponadto aplikowany miejscowo gaz CO2, powoduje obniżenie w skórze pH, co sprawia, że hemoglobina oddaje dużą ilość tlenu. Karboksyterapia zwiększa proces syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje rewitalizacją skóry.
Nadmierne wypadanie włosów związane jest z zaburzeniem mikrokrążenia, a co za tym idzie z niedotlenieniem i niedożywieniem cebulek. Dlatego też, karboksyterapia osiąga tak świetne rezultaty w leczeniu łysienia. Zabieg powoduje zahamowanie wypadania oraz pobudzenie i przyspieszenie wzrostu nowych włosów, które są silniejsze, grubsze, bardziej odżywione i twardsze.
 
KARBOKSYTERAPIA - KATHARSIS Salon  
 
Karboksyterapia to idealny zabieg także dla osób walczących z lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Dwutlenek węgla podany podskórnie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową rozbijając ją. Poprawia się krążenie krwi oraz metabolizm tkankowy w miejscu podania, co sprzyja spalaniu i ewakuacji naruszonych komórek tłuszczowych.
 
Wskazania:
 • edukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu - brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki, ramiona, podbródek,
 • rewitalizacja okolicy oczu - worki i cienie pod oczami, zmarszczki statyczne oraz poduszeczki tłuszczowe okolic oczu,
 • blizny i rozstępy,
 • dłonie - regeneracja skóry,
 • skóra twarzy, szyi i dekoltu - redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie syntezy kolagenu, poprawa mikrokrążenia oraz kolorytu skóry,
 • owłosiona skóra głowy - zapobieganie wypadaniu włosów i wzmocnienie cebulek włosów,
 • poprawa kondycji skóry na brzuchu po ciąży.
 
PRZECIWWSKAZANIA
 1. Niedawny zawał serca lub dławica piersiowa, niewydolność serca
 2. Niewydolność nerek, dializy
 3. Niedawno przebyty udar mózgu
 4. Chroniczne choroby płuc, POCHP
 5. Niekontrolowane ciśnienie krwi
 6. Epilepsja
 7. Niedawne zapalenie żył lub zator płuc
 8. Niekontrolowana cukrzyca
 9. Nowotwór, chemioterapia
 10. Zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej
 11. Choroba Von Willebrand’a
 12. Hemofilia
 13. Zakażenie bakteryjne
 14. Ciało obce w obszarze poddanym leczeniu
 15. Opryszczka w ostrej fazie
 16. Wirusowa infekcja skóry
 17. Trądzik różowaty, czerwona szyja i dekolt
 18. Zaburzenie gojenia

KARBOKSYTERAPIA - KATHARSIS Salon

 

REKLAMA