aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Holowanie samochodu warto rozważyć w sytuacji, gdy nie możemy naprawić usterki samodzielnie, a także gdy mamy do czynienia z poważnym uszkodzeniem pojazdu, takim jak awaria skrzyni biegów, hamulców czy zawieszenia

Kiedy warto skorzystać z usług holowania pojazdów

Holowanie warto też skorzystać w przypadku braku ważnych dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny czy polisa OC. W takich sytuacjach pomoc drogowa może pomóc nam dowieźć pojazd w bezpieczne miejsce lub do warsztatu samochodowego.

Jakie rodzaje holowania są dostępne?

Wyróżniamy kilka rodzajów holowania, w zależności od rodzaju uszkodzenia, rodzaju pojazdu czy odległości, jaką musimy pokonać. Holowanie może odbywać się za pomocą specjalistycznych lawet lub wciągarki, a także za pomocą samochodów holujących. W niektórych przypadkach konieczne może być także holowanie w pozycji bocznej

Holowanie na haku

Holowanie na haku jest jednym z najczęstszych rodzajów holowania. Polega ono na przypięciu przyczepy do haka holowniczego na tylnym zderzaku pojazdu holującego. Ten rodzaj holowania jest stosowany do przemieszczania nieuszkodzonych lub częściowo uszkodzonych pojazdów.

Holowanie na lawecie

Holowanie na lawecie jest idealne dla pojazdów, które nie mogą poruszać się własnymi siłami, takich jak pojazdy powypadkowe lub uszkodzone. Laweta to platforma na kółkach, która jest przyczepiona do ciężarówki. Uszkodzony pojazd jest przewożony na lawecie i przetransportowany na miejsce naprawy.

Holowanie na kołach

Holowanie na kołach jest jednym z najprostszych sposobów przemieszczenia pojazdu. Polega ono na przyczepieniu holowanego pojazdu do holownika za pomocą liny lub pasów mocujących, a następnie przeciągnięciu go na kołach przez holownika.

Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z usług holowania?

Przed skorzystaniem z usług holowania należy zapoznać się z warunkami i kosztami takiej usługi, a także upewnić się, że wybrany holownik posiada wszystkie niezbędne zezwolenia i certyfikaty. Ważne jest także, aby zabezpieczyć pojazd przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu. Sprawdź ceny Holowania w Warszawie na stronie https://warszawa-laweta.pl/cennik/

Jak zachować się podczas holowania?

W trakcie holowania należy zachować spokój i zaufać specjalistom. Warto także upewnić się, że nasz pojazd jest odpowiednio zabezpieczony i stabilny podczas transportu. Należy także pamiętać, że holowanie pojazdów jest zabronione na autostradach i drogach ekspresowych, chyba że jest to konieczne z powodu awarii lub kolizji.

 

REKLAMA