aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

NZOZ RodzinaZmiana systemu funkcjonowania szpitali oznacza również zmianę w zakresie udzielania nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Nowe zasady obowiązywać będą od 1 października.

NZOZ RodzinaOd stycznia 2017 roku do kalendarza obowiązkowych szczepień ochronnych wejdzie szczepionka na pneumokoki. Każde dziecko, które urodzi się w 2017 roku ma być szczepione, szczepionką finansowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Szczepienie będzie odbywać się zgodnie z kalendarzem szczepień.

NZOZ Rodzina Kamienna GóraMeningokok (Neisseria meningitidis) jest chorobotwórczą bakterią wywołującą między innymi ciężkie zakażenia inwazyjne, takie jak: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (ZOMR) i sepsa (posocznica), określane jako inwazyjna choroba meningokokowa (IChM).

NZOZ RodzinaW tak zwanym nagłym przypadku pacjent ma prawo skorzystać z opieki nocnej i świątecznej, czyli po godzinie 18 do 8 dnia następnego w dni robocze oraz w soboty, niedziele i święta. Przychodnia czy szpital będą chciały jedynie podpisu pod zgodą na badania.

NZOZ RodzinaKażdy ma prawo do ochrony zdrowia i do równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, na warunkach i w zakresie określonych w ustawie zdrowotnej. Jak jednak działa system?

NZOZ Rodzina Kamienna GóraJak działa system opieki zdrowotnej w Polsce? Przedstawiamy najprostszy schemat funkcjonowania służby zdrowia w kraju.

NZOZ Rodzina Kamienna GóraDbanie o zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko wizyty u lekarza, czy zabiegi wykonywane przez pielęgniarki. To też przeciwdziałanie występowaniu zagrożeń czy edukacja. Często uważamy, że problem nas nie dotyczy, ale wypadki się zdarzają. Kupując samochód zadbajmy też o dodatkową kartkę A4 ? kartę ratowniczą.

NZOZ RodzinaW celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent powinien dokonać wyboru lekarza, pielęgniarki i/lub położnej. Pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru podstawowej opieki zdrowotnej nie częściej niż dwa razy w roku.

NZOZ Rodzina Kamienna GóraJedna z chorób cywilizacyjnych. Choroba, w której dochodzi do zaniku tkanki kostnej. Szacuje się, że na terenie Unii Europejskiej co 30 sekund dochodzi do złamania kości właśnie w wyniku tej choroby.

NZOZ RodzinaDostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej przysługuje każdemu obywatelowi w ramach posiadanego ubezpieczenia społecznego. Co jednak zrobić kiedy w przychodni zdrowia system eWuś wyświetla nas na czerwono? Po pierwsze nie panikować.

REKLAMA