aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. relacja wideo z sesji

Radni gminy Marciszów ustalili dzisiaj nową wysokość diet oraz wynagrodzenia wójta. Konieczność przyjęcia uchwał to efekt zmian w prawie. Nowe stawki obowiązywać będą od 1 sierpnia 2021 roku.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 26 listopada 2021 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

Kamienna Góra, ratusz

Trwa kontrola stanu technicznego attyk kamiennogórskiego ratusza. To drugi etap badań.

CBK

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zarejestrowało sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. umwd

Sejmik Województwa Dolnośląskiego powierzył dziś Krzysztofowi Majowi funkcję Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W zarządzie będzie odpowiadał za prowadzone przez samorząd województwa instytucje kultury.

fot. relacja wideo z sesji

Sołtysi gminy Lubawka proszą o podniesienie otrzymywanych diet.

Lubawka, ratusz

Radni Lubawki uchwalili dzisiaj wysokość podatku od nieruchomości na rok 2022.

fot. relacja wideo z sesji

Radni Lubawki zajmowali się dzisiaj projektami uchwał określającymi nowe wysokości diet radnych i wynagrodzenia burmistrza.

fot. relacja video z sesji

Podczas dzisiejszej sesji radni Lubawki rozważali przyjęcie projektu uchwały dotyczącej ustalenia nowej stawki opłaty za odbiór śmieci.

zus

Przez najbliższe 3 miesiące, licząc od grudnia 2021 r. będą obowiązywały nowe limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Należy podkreślić, że limity te dotyczą tyko wcześniejszych emerytów. Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, nie muszą ograniczać się przy dorabianiu żadnymi limitami.

 zus

Szkolenie online poświęcone ulgom w składkach na ZUS dla rozpoczynających działalność odbędzie się 1 grudnia (środa) o godz. 14.00.

fot. policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia wiaty rekreacyjnej nad zbiornikiem wodnym "Bukówka” i poszukują sprawców, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

fot. policja Kamienna Góra

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży kart bankomatowych, przy użyciu których, mężczyzna dokonał wielokrotnych wypłat środków finansowych z konta bankowego.

kas

· Zmieni się system poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica przez użytkowników samochodów osobowych i motocykli.
· System e-TOLL zastąpi funkcjonujący do 30 listopada br. manualny System Poboru Opłat, a przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez konieczności zatrzymywania przed szlabanem.
· Od 1 grudnia br. za przejazd nie zapłacisz już u inkasenta w kiosku poboru opłat lecz kupując e-bilet autostradowy lub przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL.

 itd

Na trzech drogach na terenie województwa dolnośląskiego zamontowane mają być systemu odcinkowego pomiaru prędkości. Przetarg już trwa.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA