aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - pierwsza pomoc

W Krzeszowie odbywa się kurs pierwszej pomocy. Chętni spotkają się jeszcze dwukrotnie.

Kamienna Góra - ZSZiO - ślubowanie

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły branżowej i technikum.

zus 87 mln złotych trafiło do 290 tys. dolnośląskich uczniów. W całym kraju ZUS wypłacił 1,2 mld zł w ramach programu "Dobry start". Pieniądze dostało już ponad 4,3 mln dzieci w całej Polsce. Do tej pory rodzice wysłali ponad 3 mln wniosków. O 300 + można się starać już tylko do końca listopada.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 20:00 21 października.

starostwo

Nie będzie drugiego wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego.

fot. UMWD

Już po raz piąty onkolodzy z całego kraju spotykają się na największym wydarzeniu edukacyjno-naukowym w świecie onkologii. Kongres Onkologii Polskiej ma już bogatą historię – jego pierwsza edycja odbyła się w 2002 r.

fot.. policja Kamienna Góra

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Marciszów, który po wyjściu z więzienia końcem września br., gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad byłą żoną, nie stosował się do środka karnego w ten sposób, że wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety.

fot. PSP Kamienna Góra

Dostawczy samochód przewożący 200 butli z gazem wypadł z drogi. Część butli jest przygniecionych, ulatnia się gaz, ale nie ma zagrożenia wybuchu.

kas

- Nielegalny proceder polegał na przywozie do Polski suszu tytoniowego i wprowadzeniu do obrotu gotowego produktu, z pominięciem podatku VAT oraz akcyzowego.
- Straty Skarbu Państwa oszacowano na 60 mln zł.
- Zatrzymano 23 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

fot. policja Kamienna Góra

Skorzystaj z aplikacji #KrajowaMapaZagrożeńBezpieczeństwa i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych, apeluje policja.

REKLAMA

ds21