aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus W pierwszym kwartale tego roku o prawie 7 proc. wzrosła ilość zatrudnionych na Dolnym Śląsku Ukraińców. Na koniec grudnia 2021 roku do ZUS w województwie dolnośląskim było zgłoszonych 66 638 pracowników pochodzących z Ukrainy, na koniec marca 2022 roku już 71 238.

świetlica

Grupa 15 podopiecznych świetlicy popołudniowej działającej przy kamiennogórskiej Szkole Podstawowej nr 1, wspólnie z wychowawcami wyjechała do Sianożęt niedaleko Kołobrzegu.

zus Już w czerwcu zwiększy się kapitał, który każdy pracujący gromadzi na swoim kocie w ZUS. W 2022 roku składki wysłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zostaną zwaloryzowane aż o 9,33 proc.

Świdnik, wypadek

Przed południem doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej Marciszów - Kaczorów. Zginał 27-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

fot. policja Kamienna Góra

17 maja 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego prowadzona była wspólna akcja policjantów Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszy Izby Celnej z Jeleniej Góry ukierunkowana na walkę z wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

hybryda

Na drogach powiatu kamiennogórskiego widać nowy radiowóz. Korzystają z niego funkcjonariusze "drogówki".

Lubawka, dworzec, pożar

W nocy strażacy interweniowali na terenie budynku byłego dworca kolejowego w Lubawce.

Marciszów, fotowoltaika

Przed trudną decyzją stoją samorządowcy z gminy Marciszów. Muszą podjąć decyzję dotyczącą wydzierżawienia 50 hektarów gruntów pod farmę fotowoltaiczną. W tle są znacznie większe inwestycje w to źródło energii.

 suv

Kierowcy jadący dzisiaj wieczorem ul. Kościuszki w Kamiennej Górze napotykali niecodzienne utrudnienie w ruchu. Połowę pasa zastawiał samochód, w środku nie było kierowcy.

Marciszów, Dzień Strażaka

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kamiennogórskiego uroczyście obchodzili dzisiaj swoje święto. W tym roku uroczystość zorganizowana został w Marciszowie.

REKLAMA