aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2

W dniach 25-29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbywał się Tydzień Wolontariatu

 

W poniedziałek uczniowie świętowali Dzień Misia. Każdy uczeń, który przyniósł swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, nie był tego dnia pytany. Na szkolnych korytarzach można było spotkać wolontariuszy przebranych za maskotki z napisem „Przytul mnie”. Ich obecność wywołała wiele radości, szczególnie wśród młodszych uczniów.

We wtorek wolontariuszki ze szkolnej grupy „Świetliki” odwiedziły klasy I-III i zaprezentowały scenki związane z profilaktyką przemocy. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w quizach, które towarzyszyły przedstawieniu.

Szkoła Podstawowa nr 2 od wielu lat wspiera projekt Szlachetna Paczka. W tym roku, aby po raz kolejny wesprzeć potrzebującą rodzinę, wolontariusze zorganizowali kiermasz charytatywny. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na ten szlachetny cel.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2

W czwartek została zorganizowana akcja „Adoptuj, nie kupuj!”, podczas której wolontariusze zaprezentowali zwierzęta czekające na adopcję w schronisku w Wałbrzychu. Rozdawali również przygotowane przez siebie ulotki zachęcające do adopcji psów i kotów. Akcji towarzyszyła zbiórka mokrej karmy dla zwierząt oraz żwirku dla kotów.

Podsumowaniem Tygodnia Wolontariatu było otwarcie wystawy fotografii, zgłoszonych do konkursu pod tytułem „Ja i mój pupil”.

 

 

 

REKLAMA

ds21