Drukuj

policja

Kierowca został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej do kontroli drogowej w dniu 21 kwietnia br., kiedy to w Marciszowie kierował swoim Oplem Zafirą, mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Wówczas musiał opuścić swój pojazd, a od policjantów otrzymał wezwanie, na które miał się stawić w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w określonym terminie, by możliwe było przeprowadzenie z nim czynności procesowych w tej sprawie.

57 - latek jednak zlekceważył to i nie stawił się na przesłuchanie. W związku z powyższym został zatrzymany i doprowadzony do Komendy, gdzie kryminalni przedstawili mu zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto przestępstwo to wiąże się z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Wobec takiego kierującego sąd może także orzec obok zakazu prowadzenia pojazdów, podanie wyroku do publicznej wiadomości.