aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 11 czerwca br. policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość w stosunku do rodziców i starszego brata w sposób dość nieobliczalny. Rzucał w nich cegłami, groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów w tej sprawie, do których przyznał się częściowo. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z bliskimi, jak też zakazu opuszczenia kraju. 30-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 11 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do interwencji mającej miejsce na terenie gminy Kamienna Góra. Zaraz
po godzinie 14:00 funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie według zgłoszenia 30-letni syn, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę w stosunku do swojego 71-letniego ojca, 63-letniej matki, w których rzucał cegłami i kilka lat starszego brata, którego próbował trafić butelkami po piwie. Dodatkowo 30-latek kierował w stronę bliskich groźby pozbawienia życia. Słysząc, że na miejsce została wezwana Policja, mężczyzna oddalił się z miejsca. Przybyli na miejsce policjanci zastali wiele zniszczeń i przerażonych członków rodziny 30-latka. W wyniku penetracji terenu pobliskiego, funkcjonariusze znaleźli ukrywającego się agresora, który również w stosunku do mundurowych był agresywny i wulgarny. Trafił on tego dnia do policyjnego aresztu, mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów częściowo. Prokurator zdecydował o zastosowaniu w stosunku do niego wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z bliskimi, jak też zakazu opuszczenia kraju. 30-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Paulina Basta
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA

ds21