aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Węzeł Lubin Północ - fot. M. Soroko (GDDKiA)

Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. Związane z tym prace przygotowawcze rozpoczną się już jutro (26 października). To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok.14 km.

Wykonawca przystąpi jutro do prac związanych ze zmianą tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy węzłami Lubin Północ i Polkowice Południe. Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach, a do końca tygodnia udostępnimy obie. Każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Na odcinku międzywęzłowym będzie można poruszać się z prędkością do 100 km/h.

Zmiany również na węzłach

Węzeł Lubin Północ zostanie otwarty w całości, tj. przejezdne będą wszystkie relacje, zarówno zamknięta do tej pory relacja w kierunku Zielonej Góry, jak i zjazd do miejscowości Szklary i Biedrzychowa. Na węźle Polkowice Południe będą obsługiwane wszystkie relacje za wyjątkiem tej w kierunku Zielonej Góry, która będzie skierowana na „starą” drogę krajową nr 3 przez Polkowice.

W kolejnym etapie, do 15 listopada, zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ o długości ok. 8 km.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To część większego przedsięwzięcia, czyli realizacji S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól i Legnica (skrzyżowanie z A4).

Węzeł Lubin Północ - fot. M. Soroko (GDDKiA)

REKLAMA