aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - otwarcie wystawy Być Razem - rozmowy z Janem Pawłem II

Od dzisiaj (piątek, 7 lipca) w krzeszowskim sanktuarium oglądać można wystawę medaliersko-fotograficzną "Być Razem - rozmowy z Janem Pawłem II".

 

Wystawa powstała z okazji 20. rocznicy koronacji krzeszowskiej ikony oraz wizyty papieża Jana Pawła II w Legnicy. Ma przypominać tamte wydarzenia oraz prezentować naukę papieża.

Wystawę tworzą fotografie wykonane podczas wizyty papieża Jana Pawła II w Legnicy w 1997 roku. Powiększone zdjęcia są dokumentem tamtych dni, mają skłonić do wspomnień.

Druga część to dzieło ponad pięćdziesięciorga polskich artystów medalierów, uznanych w kraju i za granicą. W zeszłym roku, z inspiracji Bernarda Marka Adamowicza, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej, artyści przygotowali medale inspirowane nauką papieża. Wśród autorów są znani artyści, twórcy najważniejszych pomników stojących w największych polskich miastach. Po raz pierwszy ta część wystawy prezentowana była w Krakowie, w Panteonie Narodowym, podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

W kształcie przedstawionym w Krzeszowie, a więc wzbogacona o fotogramy, wystawa po raz pierwszy prezentowana była w Legnicy. Z diecezjalnego miasta kolekcja przyjechała wprost do Krzeszowa. W Mauzoleum Piastów Śląskim prezentowana będzie do końca września. Mieszkańcy parafii mogą kolekcję obejrzeć za darmo, turyści zobaczą ją w ramach trasy podstawowej.

Dzisiaj o wystawie, jej twórcach, opowiadał Bernard Marek Adamowicz.

Krzeszów - otwarcie wystawy Być Razem - rozmowy z Janem Pawłem II

 

 

REKLAMA

ds21